| Rikaa a întrebat:

Boona ajutati-ma cu raspunsul la intrebarea; Gândiţi-vă la cuvinte împrumutate care se termină în OW. Show este al doilea. Există doar 2 cuvinte în Limba Română. Care este cuvântul? Cuvântul este ceva comun, ceva ce folosim în fiecare zi, şi dacă ai ascultat cu atenţie, am spus deja care este. Care este primul cuvânt?

7 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Exista cu mult mai multe, uita-te in dexonline.ro, cauta cu *ow. Numai bine!

| sweet2kitty1049 a răspuns:

Wow - pe care il folosesti atunci cand te miri de ceva

| summertime a răspuns:

Talk-showbig grin

| summertime a răspuns:

Talk-showbig grin.

| livethislife a răspuns:

Wow?

| livethislife a răspuns:

Astea le-am gasit in DEX '98 Ludlow, Paraflow, Show, Slow (ciudat)

| lsgsfh a răspuns:

Bowlaughing