| Sara16 a întrebat:

E interzisa tableta in avion din Romania spre o tara din UE? Am vazut ca vor fi interzise tabletele si laptopurile in avion ...sau e valabil doar pentru zborurile din SUA?

4 răspunsuri:
| LoredanaS19 a răspuns:

Nu este interzisă si nici nu va fi happy

| CristyRafael a răspuns:

Tableta e interzisa în avion, oriunde ai merge, dar o poți folosi pe mod avion, dacă nu faci asta, poți sa strici semnalul GPS al avionului. Funda?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Momentan e vb de zborurile din anumite tari arabe

| relian a răspuns:

Ai auzit la radio sant sau unde anume? Si care ar fi ideea sau motivu sa fie interzise? Sunt doara curios.In avion nu o sa ai semnal la nici un dispozitiv cel iei cu tine telefon,tableta,laptop si ce mai doresti tu, deci le poti folosi asa doara sa te uiti la ele, ca semnal nu stiu cine sa iti dea, doara daca ai semnal de la extraterestrii laughing.Ok deci toate retelele de comunicatii pentru public sunt terestre, oadata ce te ridici in aer la revedere semnal, bine in aer nu la 50 de m vorbim de avioane. Unde pui ca cele pentru america zboara la km inaltime deci nici o sansa sa ai vreun semnal de la cineva.Eu nu am auzit sau vazut persoane cu laptopuri, zic persoane obisnuite nu milionari miliardari, sa aiba net prin saltelit.Si ceara de-ar fi sa ai semnal in avion tot nu tear restrictiona cineva, vorbim aici de tarile astea normale nu de arabi de mai stiu eu ce tari din astea cu dictatura.Sa nu crezi ca nu sunt oameni care au net prin satelit, sunt nu am zis ca nu dar vorbim aici de oameni obisnuiti in general, nu vorbim de armata de mai stiu eu ce companii.