| Antona a întrebat:

As vrea sa va intreb, pentru o excursie din Bucuresti in Sibiu (luand-o pe traseul cu Valea Oltului) ce obiective turistice am de vizitat pe drum?

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Castrul Roman Arutela, Masa lui Traian, un masiv stancos; Cascada Lotrisor si Cheile Lotrisorului; Manastirea Frasinei, singura biserica ortodoxa din Romania unde femeile nu au voie sa intre; Manastirea Cozia; Manastirea Stanisoara; Casa Memoriala Anton Pann situata in Rm Valcea; Muzeul Satului Valcean din Bujoreni; zona Caciulata – Calimanesti; ect

| Anamaria2002 a răspuns:

Manastirea Frasinei, singura biserica ortodoxa din Romania unde femeile nu au voie sa intre; Manastirea Cozia; Manastirea Stanisoara Stiu doar astea manastiri

| YouLossed a răspuns:

Taxi.