| icegirl96 a întrebat:

Va rog sa ma ajutati :as vrea un site-uri care sa citesc carti online, dar sa mearga...straight faceFundawinking

5 răspunsuri:
| Sweet00gum a răspuns:

Site-uri străine

www.literature.org - Aici puteţi citi o mulţime de cărţi din literatura universală, în limba engleză.
www.gutenberg.org - Pe acest site aveţi ocazia să alegeţi, din sute de opţiuni, cărţile în limba engleză care vă interesează.
www.free-ebooks.net - Aveţi de ales dintr-o multitudine de oferte, în engleză, împărţite pe categorii.
www.bibliomania.com - Accesând secţiunea "Read", puteţi citi sute de cărţi în engleză, împărţite în mai multe categorii.
www.books.google. com - Cel mai cunoscut motor de căutare pe internetare şi o secţiune cu opere în limba engleză, din diverse categorii, de la grădinărit şi reţete de bucătărie până la literatură.

Pagini în limba română

www.romaniaeuropa. com - Puteţi citi în secţiunea "Cărţi online" opere şi lucrări din domenii diverse.
www.carti.x6.ro - Pe acest site aveţi de ales din peste 10. 000 de cărţi.
www.e-scoala.ro/biblioteca/index.html - Aici găsiţi câteva dintre cărţile necesare elevilor.
www.editura.liternet. ro - Puteţi citi opere ale unor autori români, atât proză, cât şi pţzie. • www.biblioteca-online.ro - Găsiţi câteva lucrări ale unor scriitori români.
www.polirom.ro - În secţiunea "Bibliotecă online" de pe acest site puteţi descărca zeci de cărţi.
www.bmb-on-line.ro - La această pagină puteţi lectura operele câtorva autori clasici români.
www.e-librarie.ro - Pe acest site puteţi găsi cărţi scrise în română şi în engleză din multe domenii.
www.biblior.net - Bibliotecă virtuală cu opere româneşti.
• ro.wikisource.org - Găsiţi documente istorice, pţzii şi cărţi româneşti.
www.cartiaz.ro - Pe această pagină de internet aveţi ocazia să citiţi cărţi din domenii diferite.
www.scribd.com - Pentru a citi cărţi în română, accesaţi secţiunea "Explore" (în partea de sus a ecranului) şi apoi ţineţi cursorul mouse-ului pe "English" (în centrul ecranului) şi alegeţi "român

| cîrne a răspuns:

Www.scribd.com (preferatul meu)
www.cartiaz.ro
www.virtualitera.freeweb7.com (unele carti nu-s tocmai "integre)
www.romaniaeuropa.com
lectura placuta!

| madaluhsha a răspuns:

Buna. poti incerca de pe http://www.cartianz.ro/. Succes in viata;)

| icegirl96 explică:

Nu mergsad