| Asyul95 a întrebat:

Care imi zice toate titlurile de la legendele olimpului-Alexandru mitru
Daca sunt multe, zice-mi doar jumate.
Funda!

3 răspunsuri:
| crissdulcik a răspuns:

Zeus, Infrangerea titanilor, Zeii Olimpului, Luptele cu gigantii, Tifon, Prometeu, Calatoria lui Zeus pe pamant, Potopul, Hera si copii ei, Stralucitorul Apolo, Artemis, Hermes, Afrodita, Eros si Psiheea, Veselul Dionisos, Hades si Persefona, Palas-Atena

| crissdulcik a răspuns:

Zeus, Infrangerea titanilor, Zeii Olimpului, Luptele cu gigantii, Tifon, Prometeu, Calatoria lui Zeus pe pamant, Potopul, Hera si copii ei, Stralucitorul Apolo, Artemis, Hermes, Afrodita, Eros si Psiheea, Veselul Dionisos, Hades si Persefona, Palas-Atena sper ca raspunsul meu te-a ajutat

| 2amazing4me a răspuns:

Zeita Gheea,Zeus,Infrangerea titanilor,Zeii Olimpului,Luptele cu gigantii,Tifon,Prometeu,Calatoria lui Zeus pe pamant,Potopul,Inselaciunile lui Zeus,Hera si copii ei,Palas-Atena,Stralucitorul Apolo,Artemis,Hermes,Afrodita,Eros si Psiheea,Poseidon si Afrodita,Hades si Persefona,Hestia si Demetra,Veselul Dionisos(Zeii)
Perseu,Heracle,Tezeu,Dedal si Icar,Castor si Polux,Belerofon,Asclepio,Meleagru,Orfeu si Euridice,Intemeierea Tebei,Expeditia argonautilor, Razboiul Troian, Intoarcerea aheilor in Elada, Patanile lui Ulise, Aventuroasa calatorie a lui Enea(Eroii) Astea sunt toate sper ca ajuta