| Anna04 a întrebat:

Cum e cu ratele? as vr sa imi iau un telefon in rate si nu stiu ca acte imi trebuie.trebuie sa fiu salariat?

3 răspunsuri:
| Minks a răspuns:

Depinde de banca cu care lucreaza respectiva firma care iti vinde telefonul. Fiecare banca are o politica. Inainte sa cumperi telefonul poti cere date referitoare la rate.
PS: NU recomand ratele la nici-un produs. O sa ajungi sa platesti poate chiar dublu.

| zmaster4M a răspuns:

Cel mai bine ori iti faci abonament ori iti strangi bani si-ti iei unu, la fel nici eu nu iti recomand sa-ti faci rate ca e posibil sa platesti dublu sau triplu

Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa fii salariat, poti sa fii si patron, dar ai nevoie de o adeverinta din care sa rezulte ca obtii venituri din care poti plati ratele si mai ai nevoie de actul de identitate. Numai bine!