| Țușcă a întrebat:

Hei TpU! vreau povesti de groaza(nu site-uri)cele mai infricosatoare iau funda!

102 răspunsuri:
| BoOmLiike a răspuns:

35) Intr-o seara Razvan a mers cu iubita lui la discoteca. Acolo s-au intalnit cu inca 2 amici care erau cu iubitele lor. Dupa cateva ore de distractie muzica devenise plictisitoare si aveau dureri de cap. Acasa nu aveau cum sa ajunga caci masinile nu circulau. Mario un amic de al lor care era barman i-ai invitat la el acasa. Pe drum, Razvan s-a uitat la ceas si ceasul indica ora 02:50. L-a intrebat pe Mario daca mai au mult de mers pana la el acasa si i-a raspuns ca mai au de mers 15 minute de mers pe jos de la iesirea din cimitir. Razvan incepuse sa isi inchipuie tot felul de chestii intunecate mai ales ca in urma cu cateva ore vazuse un film de groaza la pc. Au intrat in cimitir si din curiozitate se uita la ceas, se gandeau ca poate s-au uitat ei gresit, Dar Razvan a inceput sa tipe. Andra iubita lui a incercat sa il calmeze si a reusit. Mario l-a intrebat de ce tipa pentru ca nu se intampla nimic. Cei decedati raman decedati, nu se mai trezesc. Razvan le-a spus ca este ora blestemata, dar Mario si ceilalti au inceput sa rada in hohote. Pe Andrei il durea stomacul si s-a dus in spatele unei cruci, dar nu trec mai mult de 30 de secunde si acesta alearga spre restul prietenilor cu pantalonii in vine si tipand ca era ceva in spatele lui si l-a atins pe umar. Au incercat sa il calmeze aratandu-i ca nu e nimic. La un moment dat toti au auzit o fosnitura care provenea din locul de unde venise Andrei. S-au speriat ingrozitor si au indreptat lanternele spre locul de unde se auzise fosnitura (lanternele le luasera de la niste prieteni din discoteca).Din fericire era o bufnita. Andrei a inceput sa rada caci se speriase de o simpla bufnita. Au continuat drumul prin cimitir dar din pacate bateriile lanternelor se terminasera. Nu au trecut nici de mijlocul cimitirului si dupa 5 minute au auzit un tipat cam infundat care venea din spatele lor. Cand s-au uitat sa vada ce s-a intamplat Cristi disparuse. Incep cu totii sa il strige si sa tipe de frica dar in zadar.
Dintr-odata s-a auzit un scartait de lemn dintr-un cavou si s-a facut o liniste cumplita. Incercand sa asculte sunetele naturii sa vada ce a fost acel scartait, Mario s-a asezat pe un cavou. Din cavoul pe care se asezase Mario s-a auzit un sunet ciudat si acelasi scartait de lemn. Cuprins de frica Mario s-a uitat in cavou, iar 2 maini au sarit la gatul lui. Din fericire era doar Cristi care incerca sa ii sperie. Dupa cateva minute din acel cavou a iesit o mana putrezita si l-a tras pe Cristi inapoi in cavou. Ei l-au lasat pe Cristi acolo si au rupto la fuga fara sa se opreasca, iar la iesire pe poarta cimitirului scria cu sange proaspat : Nu va mai intoarceti! Nu aveti ce cauta noaptea in cimitir!
Dimineata copii au auzit ca politia l-a gasit pe Cristi intr-un cavou. In acel cavou se spune ca era un strigoi. Au mai aflat ca Cristi avea parul alb si tremura tot, repetand mereu : Ora blestemata ce mi-ai facut?
Dupa o luna a intrat in coma, a mai trait 3 luni si a murit...

| BoOmLiike a răspuns:

36) Intr-o seara 3 prieteni : Alex, Dragos si Teo se jucau cu mingea. Teo a dat din greseala cu mingea in geamul de la parter al unei case unde in urma cu 10 ani murise un militar. Au intrat in acea casa sa recupereze mingea, dar au gasit-o sparta cu un bilet in ea. In bilet scria : Dupa ce voi muri daca cineva va arunca cu ceva in casa mea va fi blestemat cu tot cu martori! Atunci au fugit fara sa mai ia mingea...S-au asezat pe o banca si au inceput sa vorbeasca despre diferite jocuri. Atunci au auzit pe cineva care ciocanea in geamul de la bloc. Usa blocului s-a deschis singura. Dupa putin timp pe prima treapta a scarii au vazut un militar cu jumatate de fata taiata si piciorul la fel. Era plin de sange. S-au speriat si au fugit. Cand s-au uitat militarul disparuse.In acea noapte toti au dormit la Teo. Nu puteau dormi asa ca au aprins calculatorul si citeau glume. Deodata usa s-a deschis si in fata le-a aparut acel militar. Copii au inchis ochii si au inceput sa se roage. Dupa cateva minute au intrat in camera parintii copiilor acestia le-au spus tot dar nu i-au crezut.

| BoOmLiike a răspuns:

37) Strada Coper Black nr 7 era supranumita si strada infernului. Acolo au avut loc cateva accidente groaznice. Acea strada lunga era un adevarat cimitir cu morminte numite case. Nimeni nu indraznea sa intre in casele oamenilor morti nici macar pentru a le lua cadavrul. Acestea erau peste tot : pe strada, in case, masinile erau pline de sange. Miranda era stiuta de toata lumea ca fiind o fata plina de viata si mereu cu zambetul pe buze. Intr-o zi a primit un telefon care a schimbat-o pe veci. : -Alo, alo e cineva acolo?
A inchis telefonul. Acesta a sunat iar, Miranda a raspuns dar ca de obicei nu zicea nimic. A treia oara Miranda a vrut sa sune inapoi dar a intrat robotul care a zis : Nr format este detinut de o persoana moarta. Imediat dupa incercarea ei a mai fost sunata o data, iar vocea de la acel telefon i-a zis :
- Ma cauti? Stii cine sunt?
-Nnnuu
-Atunci afla! Vino pe strada Coper Black daca vrei sa mai traiesti!
Miranda a crezut ca era o gluma dar cand a ajuns acolo nu era nimeni in afara de oameni morti si sange. O luase cu fiori. Deodata suna iar telefonul iar vocea ii spune : - Vad ca ai ajuns! Acum intra in casa a carei usa e inscriptionata cu sange de pisica. E deschis special pentru tineMiranda vroia sa plece dar ceva o retinea sa mearga inainte, probabil gandul ca era o farsaA zarit usa si intai s-a uitat la ce scria pe ea. Era scris : Felicitari pentru masina M! Bine ai venit in Iad! Ciudat era ca pe fiecare usa scria cu ceva rosu cate o litera, iar acea usa era singura pe care scria cu sange de pisica. -Buna e cineva aici? In fata ei aparura 5 cadavre pline de sange si cu chipul alb. - Ne cunosti? Miranda incepu sa planga si se gandi mai bine despre cine este vorba si isi aminti de 5 copii care se jucau pe strada Coper Black cand aceasta era una normala. Ea abia isi luase carnetul si isi invitase prietenii la o tura cu noua ei masina. Inainte de aceasta tura fusesera la o petrecere, iar ea era beata si i-a calcat pe cei 5 copii. Fantomele lor s-au apropiat de ea si repetau mereu : Podul de piatra s-a daramat, a venit apa si l-a luat, vom face altul mai dureros care sa ucida omul ticalos Atunci Miranda isi aminti ca ultimul joc din viata lor fusese -Podul de piatra- si ca acesta va fi si sfarsitul ei. Copii s-au luat de mana si au omorat-o in niste flacari imense cantand melodia -podul de piatra- facuta de ei. Deodata in mijloc s-a aprins un foc imens arzand-o pe Miranda. Inainte fata a inchis ochii gandindu-se la tipetele copiilor indurerati striviti sub rotile masinii

| BoOmLiike a răspuns:

Era odata 2 prietene de ale mele. ele se intorceau de la gradinita si pe drum vad niste gratii care se deschid si se inchid singure.si se vedeau doi ochi rosii si stralucitori. ele au fugit.si le zicea:veniti la mine nu va fie frica.asa s-a intamplat cam vreo 5 zile a 6a zi ele coboara.si se vede ceva rosu. gratiile aproape se inchideau si ele cand au vazut au fugit repede pana nu se inchideaude tot.cand am crescut si eu mai mare...ne-am dus:eu,prietena mea, eusebiu, inca o prietena si un prieten.dar numaii ca era fantana nu mai erau gratiile.dar, tot asa se vedeau ochii rosii.eusebiu prietenul nostru arunca cu o piatra mareeeee.se aude ca si cum ai dat la cineva in cap.si dupa aceea zice o voce furioasa din fantana: ba ba vino la mine.noi toti am fugit repede de acolo dar, elena, nu stia ce se intampla si cand s-a uitat si ea in fantana si s-a auzit vocea nea intrecut cu vreo 1m.si nu exagerez deloc

| BoOmLiike a răspuns:

Intr-o zi eram pe net pe spectrulrealitati.com si citeam povesti de groaza(sunt amatoare).
Dupa ce am citit o poveste despre nu stiu ce fata, m-am uitat sa vad de cate pers. a fost citita.
a fost citita de 666 de persoane m-am speriat un pic.
Cand am vrut sa dau si la alta poveste s-a auzit un zgomot si sa aprins televizorul, m-am speriat pentru ca la tv era un film alb-negru cu nu stiu ce fantoma.
Cand am vrut sa sting televizorul s-a luat curentul.
In noaptea aceea am visato pe fata din povestea citita.
Deatunci nu am mai intrat pe spectrulrealitati o luna dar acum intru din nou.

| BoOmLiike a răspuns:

Daca cititi aceasta poveste s-ar putea sa vi se para SF dai reala, chiar mie mi santamplat...deci,eu si cu o prietena am devenit brusc interesate de magie. fara vreun motiv anume, pur si simplu dintrodata.Am inceput sa studiem si sa citim,ne interesa in mod special
magia neagra,necromantia si demonologia(adica cele care se ocupa cu invocarea mortilor si a demonilor).Ne descurcam destul de binisor si neam zis ca am vrea sa incercam ceva nou,si ce nea venit noua in minte, sal invocam pe Lucifer, unul dintre cei mai periculosi de-
moni care au existat vreodata.Am reusit cu brio sal invocam, dar povestea incepea sa ia o intorsatura mai putin placuta cand demonul a inceput sa tot incerce sa se razbune pe noi(inca n-am gasit motivu).
Intro dimineata ma pregateam sa plec deacasa ca sa ma intalnesc cu prietena mea.Am intrat in hol, langa oglinda.Tocmai vroiam sa ies din casa cand am simtit deodata doua maini reci si foarte puternice cum ma strangeau din spate, de gat.Cred ca nu-i nevoie sa
mentionez cat de tare m-am speriat, mai ales ca mainile strangeau tot mai tare pana cand incepeam sa raman fara aer. Fara sa vreau am miscat ochii spre iglinda.Ma vedeam,e adevarat, dar se presupunea ca in spatele meu ar fi trebuit sa fie cineva care ma strangea de
gat, nu? Ei bine in spatele meu nu era absolut nimeni.Pentru ca eram obisnuita cu chestii din astea mai "dark" mi-am dat seama din prima ce se intampla si ce era in spatele meu.Ma strans de gat tot mai tare pana cand s-a oprit brusc, tocmai cand credeam ca mi-a sunat ceasul.
Am cazut pe jos si atunci o intrat in casa prietena mea care ma asteptase prea mult si a venit sa vada ce s-a intamplat.Cand o intrat in casa so socat.Din gura imi picura sange.Am stiut amandoua ce se intampla.Treaba era grava, dar nu sa mai intamplat nimic o vreme
destul de indelungata.Nu mai banuiam nimic,credeam ca totul se sfarsise, pacat ca m-am inselat.
Stateam intr-o seara in fata oglinzii, prietena mea ramasese peste noapte la mine.Ma periam si am putut sa vad, deodata, clar cum imaginea mea din oglinda slabea si pierdea din culoare.Mam speriat,am crezut ca halucinez, totusi tot ce era in oglinda, in jurul meu se
vedea perfect.Am intrebato pe prietena mea daca observa ceva ciudat la imaginea mea din oglinda si am fost surprinsa cand am vazut-o uitandu-se socata.Mam intors nedumerita spre oglinda.Nam putut sami stapanesc un tipat de groaza cand am observat ca imaginea mea
nu aparea absolut deloc in oglinda desi eu stateam exact in fata.In fine, am inceput sa ma cam obisnuiesc sa dorm in camera cu demonii.
Acum o saptamana am fost singura acasa m-am pus la calculator ca sa mai vorbesc cu prietenii...cand simt din spate cum cineva/ceva se apropie de mine.Mam intors si n-am vazut nimic.In schimb am auzit o voce groasa si foarte puternica strigand la mine: "Adri nu
mai fugi, n-ai cum sa scapi, stii ce te asteapta!"

| BoOmLiike a răspuns:

Entru inceput va zic ce am patit in urma cu cativa ani.
Era anul 2005 am plecat in Bistrita la o Femeie care mi-a vandut mie garsoniera sa.
Trebuia sa ma duc cu tata sa o ajut sa faca o mini camera pentru boiler si sa puna gresie in baie, nu puteam sa o refuz.
Cand am ajuns in casa in care locuia, m-am simtit ciudat de parca ma privea cineva.
Nu am dar prea multa importanta
Casa parea a fi destul de veche.
Prima zi am stat de vorba si noaptea m-am culcat.
Aveam doar un singur pat asa ca am dormit cu tata in pat.
A doua zi dimineata am inceput sa punem gresia in baie, eu am cunoscut baieti si fete eram in centrul atentiei in sat.
Cum ieseam pe strada auzeam batranii la poasta baietul asta e di la Bucuresti.
Am cunoscut pe o fata si se lauda la toate prietenele ei ca are un prieten de la Bucuresti, dar astea nu conteaza.
Dupa ce s-a facut seara am facut un dus rapid si am intrat in casa.
tata s-a culcat iar eu citeam o carte "profetii de le celestine pe urmele celei de-a 10 viziuni parca se numea, ", la un
moment dat se face un frig infernal. De la 30 de grade celsius care erau in casa scazuse sub minus. La fel, am gasit
explicatia ca s-a facut frig din cauza ca eram situati pe munte, frigul a tinut mai putin de 10 secunde si revenit la loc
caldura, era sa ut, stateam cu fata la soba, iar cand a venit frigul de la 30 cm distata e soba iesea un abur de nicaieri,
m-am speriat m-am uitat in spatele sobei, pe soba, in soba dar nimic, soba nu functiona de ani de zile, la asta nu am gasie
explicatie.
nu am mai dat importanta si m-am culcat.
Urmatoarea seara am pornit un radiocasetofon de pe vremuri, il gasisem prin garaj sau grajd nici nu stiu ce era.
La fel, nu imi era somn, daca eram obisnuit sa stau treaz pana pe la 3-4 dimineata, asa ca m-am apucat sa citesc.
DUpa 10 minute eram foarte concentrat asupra cartii si incepe sa se miste cele 2 usi cu putere si auzeam tipete in mintea
mea, dar mi se racise umarul drept iar cand am intors privirea in dreapta (se afla o usa) s-a dat perdeaua la o parte si
aparuse un chip de barbat care radea la mine, eu de frica am inchis tot si m-am bagat langa tata in pat
am inchis ochii si am tras aer in piept convingandu-ma ca nu a fost nimic,
Tata dormea adanc, am dat sal trezesc si mi-a spus ca nu e nimic spunand ca e imaginatia mea.
L-am crezut pe cuvand dupa 5 min tata a adormit la loc si eu nu adormeam.
Era o liniste cumplita, eu obisnuit cu galagia din Bucuresti nu rezistam la liniste.
In casa nu era nici o sursa de lumina si nici macar afara, imaginati-va acel intuneric, stateam si ma uitam pe unde apucam
in intuneric dar nu vedeam nimic. In stanga imi aparuse un Trup de om mai negru decat negrul avea coarne rosii si ochi rosii
atata am reusit sa disting, am inchis ochii am spus rugaciunea tatal nostru iar cand am deschis din nou ochii in partea
dreapta mi-a aparut un trup de barbat in alb
parca tinea ceva in mana ca un fel de spada sau lance, atunci am stiut ca sunt in siguranta si am adormit.
In acea zi tata trebuia sa sparga un zid. M-a trimis sa iau o galeata de apa iar el a dat sa sparga zidul si da cu toporul
chiar intr-un furtun de electricitate (ca un fel de teava prin care trece cablu de electricitatea prin pereti) ma cheama la
el, se asaza pe scaun si imi spune vezi visul meu de aseara? Acum puteam sa fiu mort.
Pai ce ai visat?
Am visat ca eram la o rascruce de drumuri si se afla o banca cu un batran si o batrana si vorbeau intre ei batranul ii spunea
batranei hai sa ne mutam sa mergem in alta parte iar batrana spune batranului lasa mai bine ramanem aici nu ne mai mutam ca
si asa suntem batrani.
batranul se duce in stanga si tata merge cu batrana in dreapta.
Eu nu stiam ce sa zic, ce inseamna visul.
Am plecat cu tata pana la un magazin, am plecat mai mult ca sa uitam de casa.
Pe drum la intoarcere ne-am intalnit cu preotul satului.
Ne-a invitat in curte sa stam de vorba si la un moment dat ne invita in casa si a spus ca in casa la el nu a mai intrat
nimeni in afara de un instalator care a venit doar o singura data, preoteasa mi-a dat sa mananc o prajitura facuta de dansa
iar preotul a desfacut o sticla de vin din 1800 si ceva.
Si tata ii povesteste parintelui visul sau, iar Preotul spune ca Batrana era Dumnezeu iar Batranul este diavolul.
Eu nu mai stiam ce sa zic asa ca i-am zis ce am patit eu si ce am vazut.
Si mi-a marturisit ca tot ce am simtit vazut si auzit este adevarat si ca nu era imaginatia mea.
Dar dintr-o ddata imi spune
Da voi nu stiti ca acea casa este Blestemata?
Sau ca a fost parasita timp de 60 de ani?
Au murit 7 persoane in acea casa.
Era exact nr de persoane care simteam ca ma privea in prima zi.
Iar urmatoarea zi veina m-a trimis sa iau o cutie de bere din camera in care am vazut acel chip.
Am lasat usile deschise si am intrat in camera toate cele 3 usi s-au inchis brusc, am luat cutia de bere si un vant din

camera sa napustit asupra mea si o voce de copl a tipat LASSSAAAALLLLL si toate cele 3 usi s-au deschis singure.
Am rupt-o la fuga si usa de la acea camera s-a inchis cu putere spargandu-se geamurile de pe ea.
M-am intors si am vazut acelasi chip dar in interiorul camerei iar geamurile se aflau pe jos bucatele.
seara cand sa intram in camera geamurile se aflau la locul lor pe usa iar pe jos nu mai era nici macar un ciob minuscul.
Il intreb pe tata, o intreb pe vecina daca au pus ei geamurile dar nici unu nu le-a pus.
Puteam sa jur ca geamurile erau pe jos.
Trebuia sa stam 2 saptamani dar nu am apucat sa stam mai mult de 5 zile.
Preotul spusese ca daca vrem face o slujba la biserica pentru noi, dar nu mai aveam timp ca am plecat cu primul tren si am
dormit in gara.
Cand am ajuns acasa mi s-a spus ca acel inger era Sfantul Gheorghe ( Ingerul meu pazitor )
Ceea ce am spus mai sus nu este chiar infricosator fata de alte povesti dar mai infricosator este sa fiti in locul meu.
Era sa uit Acea vecina nu mai locuieste in acea casa, Deoarece luase foc de nicaieri intr-o noapte, au venit pompierii sa
stinga focul iar cand au intrat in casa usa s-a inchis si de atunci nimeni nu i-a mai vazut pe pompieri.
Intamplarile de mai sus sunt reale.
Sper ca nu v-am plictisit dar pentru mine a fost incepurul cosmarurilor.

| VOLVO4LIFE a răspuns:

Odata georgel si cu georgica, erau insositi de prietenul lor, gheorghita intr-o calatorie prin padure. Ei isi spuneau povesti infricosatoare care iti dadeau cosuri si puncte negre pe fata.Deodata,zaresc un cufar.Georgel,cel curajos se duce sa il deschida si din cuvar iese o fantoma care zice
-baaaaaaaaaaaaaaaaaa, va mananc pe toti cu mustar!
Georgel zice:hahaha, nu ai mustarul la tine!
Fantoma rusinata se duce inapoi in cufar.Merg ei cat mer si vad iar cufarul si iar iese fantoma aceea si zice
-haaaaaaaaaaaaaaaa, acum va mananc pentru ca am mustarul la mine!
Cei trei fug, fug, fug si ajung incoltiti. Fantoma spune:
-haha, georgel, tu esti primul, care este ultima ta dorinta? georgel zice
-vreau sa ma lasi in pace. fantoma zice:
-vrei sa te duc acasa si sa-ti fac un ceai cald? georgel:
-da, vreau, zice zbierand. Fantoma de colo:
-teapaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa! si il inghite.
Ceilalti prieteni mai fricosi sunt inghititi pe loc.
Fantoma merge bucuroasa in drum spre casa, trece pe la bunicii ca sa-i salute si apoi il apuca nevoia pe care toti oamenii si fantomele o avem. Fantoma se duce la toaleta, sta 5-6 ore, si nu reuseste.Mai sta 30 de minute si se aude o voce:
-ti-a fost dor de mine? Fantoma speriata recunoaste vocea, era a lui georgel.
De atunci, fantoma e chinuita de georgel si prietenii lui, si nici acum nu se stie unde e wc-ul pe care statea fantoma. Sfarsit! funda+vot?

| titanic1912 a răspuns:

Eram odata afara cu prietenii mei si ne jucam cu mingea.Eu mi-am dat autogol si ceilalti se radeau in hohote.Eu m-am enervat si am dat un sut si a zburat in capul clui care se radea a tras o tranta.Iar dupa aceea ne-am inpacat si ne jucam frumos cand dintr-o data el a dat in geamul unei case bantuite. ne-am dus dupa el si i-am spus sa mearga el primul pentru ca este mingea lui, evident! a intrat si eu inchid usa cu chei pentru ca am gasit cheia pe o cusca iar inauntrul custii era un caine dar format 100 la 100 din oase si nu traia ne-am speriat evident! iar eu l-am inchis cu cheia astep 10 secunde deschid usa si era doar in oase schelet iar din oase s-a format o cruce din oase si scria cu sangele lui sa nu mai veniti niciodata in aceeasta casa! noi am luat-o la fuga evident, iar noi le-am spus la parinti intamplarea iar peste 3 ani am intrat din nou in casa sa descoperim misterul dar de fapt toata casa oooooooo na scuzati garsoniera era plina de oase era un tron din oase pe care statea fantoma se teleporta in spatele nostru eram 7 in total ia prins pe cei 6 iar pe mine m-a lasat si mi-a spus ca sunt preferatul lui si a zis sa mai vin cand doresc eu de atunci vin la el discut la o masa cu el bem un ceai etc. asa povestim iar de cand sunt la scoala in orele de sport libere ma duc in scoala pentru a gasi mistere de fantome cod verde nimic galben indicii rosu fantome fenomene paranormale am mers in poduri in beciuri etc. cel care vrea sa incerce sa vina la mine doar miercuri sau joi continent europa tara Romania judet salaj localitatea zalau strada mihai viteazul bloc lira cristal apartament 10 etaj 3 cel care va veni va fi platit cu 10 lei pe fiecare data pentru un episod grabitiva disponibil doar anul acesta de atunci in colo in 2013 plata 5 lei

| Nuamchefazi12 a răspuns:

Se facea ca intr-o zi Mihai, un elev rebel mergea spre casa.Pentru a se da mare in fata prietenilor sai, cumpara o papusa din colectia Mary de la magazinul de jucari careia ii dadu foc la ochi cu o bricheta.Seara viitoare Mihai ramase singur acasa, intrebandu-se de ce au intirziat parintii lui 5 ore.Atunci suna telefonul. Mihai raspunse.O voce ca de copil ii spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata mallului, hai sa ne jucam!'. Mihai inchise speriat telefonul dar acesta iar suna.Atunci luminile se arsera. Mihai raspunse.Era aceeasi voce de copil care spuse'Buna, sunt Mary, sunt in fata supermarketului, hai sa ne jucam. Mihai ingheta si cu vocea intretaiata.Era aceeasi Mary.Ea zise'Buna, tot eu sunt, sunt in fata casei tale, hai sa ne jucam'. Mihai se uita in jur.Dar vocea lui Mary era tot mai rasunatoare si spunea'Eu am fost baba oarba, acum e randul tau!'
Si nimeni nu l-a mai vazut pe Mihai vreodata.
Daca mai vrei povesti spune-mi!
Ti-a placut?

| mihaela9 a răspuns:

Ei, am auzit o poveste de la mama care mie mi-a dat o senzatie infricosatoare... sper sa va placa?
Mama mea cunostea o batrana, in varsta de vreo 75 de ani, era o femeie ciudata, ea mereu il aducea pe sanata in vorbele ei, orice spunea se termina sau incepea cu cuvantu "dracu" femeia se ducea si la biserica, cu ce folos nu stiu, pentru ca imediat ce iesea zicea incontinu "sa va ia dracu de nenorociti", aceasta avea ganduri Sataniste, ea si cu mama erau prietene apropiate..si mereu cand venea pe la noi ii povestea tot felul de visuri care ea le avea in timp ce dormea... spunea ca i se arata satana in vis si ii spune ca o asteapta, dar ceva era ciudat, de fiecare data cand vb despre asta un zambet lacom ii aparea pe fata, parca i-ar fi placut ceea ce viseaza, mai spunea ca vede cum oamenii mor sfasiati de creaturi trimise de diavol pe pamant. Dupa ce pleca aceasta batranica, mama chema preotul sa-i sfinteasca casa, preotul era curios si mereu o intreba pe maicamea de ce este prietena cu diavolul, mama era o femeie credincioasa, iar batrana una satanista, cum poti fi prieten cu asa ceva?
Batrana venea la mama odata pe saptamana dar de 2 saptamani nu mai aparea, mama a crezut ca a murit.dar oamenii spuneau altceva. Batrana de fapt chemase o vrajitoare ca sa-i citeasca in carti si sa-i spuna de ce este atat de diferita fata de ceilalti oameni...:
- Deci, Meteea, pentru ca asa o chema pe batrana, de ce m-ai chemat la tine, presupun ca vrei sa-ti citesc in cartii?
- Da Calliope, de la un timp am tot felul de vise cu diavolul de fapt nu de la un timp, asa a fost de cand m-am nascut, mama me ail pronunta pe dracu mereu, iar eu am copiat-o de mica si acum sufar si simt ca viata mea ia sfarsit, in vise tot aud cum diavolul ma striga, ma asteapta, sunt sigura ca eu nu voi ajunge in rai, dar vreau sa fiu cu sufletul impacat sis a stiu si eu de ce mi se intampla toate astea.
- Uite Meteea, esti o batrana foarte curajoasa daca de mica ai infruntat asemenea creatura, eu o sa iti citesc in carti si o sa vedem aman2 de ce ai acest destin....Hmm, se pare ca nu e chiar cum ma asteptam eu, mama ta ...cum a murit?
- Nu am stiut niciodata, Tatal meu imi spunea ca ea a murit intr-un accident pe dealul din spatele curtii, mi-a spus ca acolo a fost inpunsa de un bou, dar nu inteleg de ce sa mi se intample si mie acest lucru, ma simt groaznic ca toata lumea se uita la mine si ma considera dracu intruchipat, pana acum nu mi-a fost frica, am sperat ca in toti acesti ani sa ma lase in pace si sa fiu linistita, dar acum cand simt ca nu mai am mult de trait, mi-e teama de cum voi muri.
- Mama ta, nu a fost omorata de un bou, ci de diavol, fata mea, ai acelasi blestem pe care l-a avut si mama ta cand s-a nascut este blestem de familie, ai fost casatorita? Ai copii?
- Nu ..nu am fost niciodata casatorita, am fost o femeie singura toata viata si nu am avut nici copii.
- Mai bine asa, macar sa se opreasca blestemul aici si acum.
- Ce vrei sa spui?
- Vino dupa mine.
Meteea o urma pe Calliope, cand Meteea vazu ca vrajitoarea o duce chiar pe dealul unde mama ei a muriti s-a facut un gol in stomac si inima ii batea din ce in ce mai tare Calliope aseza o patura si o rug ape Meteea sa stea jos, vrajitoare i-a povestit ca daca nu va muri acum, si nu il va chema pe diavol sa o ia aceasta va avea o viata vesnica si plina de suferinta cum a fost si pana acum, era alegerea ei, si Meteea a vrut sa moara fara sa stie cum se va intampla asta. Calliope spunea tot felul de cuvinte incurcate, batrana era din ce in ce mai speriata dar pana cand in fata ei a aparut o aratare mare, cu coarne, care a inceput sa o sfasie pe Meteea de vie, Calliope era foarte ingrijorata dar trebuia sa fie puternica si sa nu incurce vrajile. Cand tot acest haos s-a terminat Meteea disparuse iar Calliope nu mai stia absolul nimic din tot ce se intamplase pe deal. Oamenii o cautara luni intregi pe femeie dar fara urme Mama era cea mai ingrijorata dar eu speram sa treaca peste

| mihaela9 a răspuns:

Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victime.

| คlєxヅ a răspuns:

Eu am mai multe: De sf. Andrei mergeam odata cu baietii la un suc, am stat ce am stat. Ne-am jucat noi ceva jocuri pana la ora 12. Baietii au mai ramas la mine, spuneam povesti de groaza, ghicitori si alea alea.Deodata se auzea o ceva de exemplu: cucu cucu laughing)))))) o pasare. Cred ca era bufnita. Si a inceput sa bata vantul, sa tune, o furtuna. Si baietii au dormit la mine. Dimineata, langa mine un baiat avea sange pe dinti si pe fata.Era murdar de sange! M-am speriat si ii strigam numele, pe urma se scoala.Eu credeam ca e mort. Celalalt baiat era sub pat si tremura de mama focului, tot repeta ceva exact cum a spus la povestea lui BoOmLiike, si se zgudura, tatal meu era preot.Si l-am chemat.El a scos un fum negru din ala care tremura.Si pe urma veni o mana cu un cutit.Si i-a atacat. Ei au murit.Si dupa 4 ani au inceput sa se intample fel si fel de lucruri ciudate.

| CorinaaM a răspuns (pentru BoOmLiike):

Chiar asta s-aintamplat? raised eyebrows nu prea cred...W@ever, cum s-a terminat totul? Huh?

| andrei333 a răspuns:

Statuia clownului
"Aveam un prieten care avea o prietena ce obisnuia sa fie bona, in timpul ei liber pentru a-si face banii de buzunar. Clientii care apelau la serviciile ie erau bogati si locuiau, de obicei, in care enorme si la marginea orasului. Ei bine, intr-o astfel de casa a si fost ca sa aiba grija de doi micuti.

Asa ca, dupa cum ii era obiceiul innopta la familia respectiva in casa, numai ca acea locuinta avea foarte multe camere si era plina de obiecte decorative destul de ciudate printre care si statuia urata a unui clovn. Partea enervanta era ca tot timpul avea impresia ca respectivul clovn se uita la ea, chiar daca a incecat sa-l ignore. In cele din urma ea a luat telefonul s-a dus in baie, crezand ca statuia o aude, incercand sa ceara voie angajatorilor ei sa ascunda statuia sau sa o acopere cu o patura.

Reactia lor a fost neasteptata:. Ea a luat copilasii si a fugit.

Aceasta legenda a inspaimantat de-a lungul timpului numeroase bone, care au ajuns sa se teama de casele care au astfel de statui ciudate, asa pentru ca legenda spune ca ei ataca in special bone si copilasii Cadavrul din pat
Un barbat si o femeie au mers in Las Vegas ca sa-i petreaca luna de miere si s-au cazut intr-o camera a unui hotel obisnuit. Cand au intrat in camera acestia au observat ca miroase ciudat. Asa ca, barbatul s-a dus la receptie si a cerut sa fie mutati in alta camera deoarece miroasea foarte urat. Din pacate, managerul si-a cerut scuze si le-a spus ca nu mai are nicio camera libera, in schimb acesta le-a oferit un pranz din partea hotelului si a spus ca o sa trimita pe cineva sa mai faca inca o data curatenie.

Cand cei doi s-au intors de la masa, camera avea acelasi miros. Au sunat din nou managerul care a incercat sa le gaseasca alta cazare si au mai facut inca o data curatenie, insa de aceasta cu produse mult mai puternice. Din pacate mirosul a ramas, iar camera in alta parte nu au gasit.

In cele din urma, sotul a decis sa caute chiar el sursa mirosului neplacut si a inceput sa se uite prin camera de hotel.In cele din urma cand aa dat salteaua la o parte a gasit cadavrul unei femei. Aceasta este una dintre cele mai inspaimantatoare legende deoarece au existat de-a lungul timpului numeroase povesti asemanatoare, care au aparut si in ziare.

In 1999 a fost raportat un incident asemanator a doi turisti germani, care au spus si ei ca miroase oribil in camera. In cele din urma, ei au ajuns sa doarme langa cadavrul in descompunere a lui Saul Hernandez, care a fost gasit in acelasi loc. Cea mai recenta intamplare asemanatoare a fost raportata in martie, 2010 in Memphis, conform ABC News.

Pe data de 15 martie anchetatorii au fost chemati dupa ce au gasit un cadavru in camera 222 in hotelul Budget Inn. Cadavrul era al unui barbat, Sony Millbrook, care a fost gasit sub pat in interiorul cadrului metalic care sta direct pe podea. Camera 222 a fost inchiriata doar de cinci ori, iar curatenie in ea s-a facut de nenumarate ori de catre personalul hotelului, de la disparitia lui Millbrook. Anchetatorii sustin ca Millbrook pare sa fi fost ucis.

Acesta este adevarul terifiant din spatele legedei metropolitane, ceea ce o face drept una dintre cele mai terifiante deoarece nimeni nu a descoperit pana in momentul de fata cine si de unde sunt acele cadavre care tot apar in camerele de hotel.
. Bloody Mary
Scrisa pe internet (16 februarie 1994)

"Cand avem 9 ani am mers la ziua unei fete impreuna cu alte 10 colege. Si cum am ramas acolo peste noapte ne-am decis pe la miezul noptii sa ne jucam Mary Worth. Si cum unii dintre noi nu stiau despre ce este vorba, o fata s-a oferit sa spuna legenda.

Mary Woth a trait cu mult timp in urma. Ea era o fata foarte frumoasa, dar in urma unui teribil accident a ramas desfigurata, atat de rau incat nimeni nu se mai putea uita la ea. Astfel, ea nu a mai avut voie sa se uite in oglinda de frica sa nu o ia razna, desi inainte petrecea ore in sir in fata oglinzii.

Intr-o noapte cand toata lumea dormea, fiind foarte curiosa a intra pe furis intr-o camera si s-a vazut in oglinda, imediat dupa, a inceput sa urle si sa planga in hohote. Acela a fost momentul cand si-a dat seama ca isi vrea vechea infatisare inapoi, de aceea a intrat in oglida promitand ca va desfigura pe orice va incerca sa o caute in oglinda.

Dupa aceasta poveste am decis sa inchidem toate luminile si am incercat sa jucam respectivul joc. Ne-am inghesuit toate in fata unei oglinzi repetand incontinuu:

| casian007 a răspuns:

Adynutza7 am intrat pe un sait si cand l-am deschis mi-a amparut un chip palid si mi-a scris pe pc vei muri cand mai intri pe site.

| Al3309 a răspuns (pentru casian007):

Cum se numeste siteul?

| Frunziix3 a răspuns (pentru VOLVO4LIFE):

Pe mine mai rau m-a facut sa rad! laughing

| casian007 a răspuns:

Al3309 nu pot sa zic ca voi muri

| Bogdy_BOGDAN_1952 a răspuns:

Cam de ziua mea am chemat niste pr la mine am incercat sa o contactam pe blody mary era ora 00.00 cind terinam nu e nimic apoi pe la 1.00 se aude un gals ragusit ne sculam noii sa vedem ce este nu-i nimic se mai aude odata fedem unc pe cuier a3 oara o vad pe blody.

| Sedan12 a răspuns:

Eram odata pe strada cand a aparut Elodia... atunciam plecat acasa pe drum m-am intalnit cu Cioaca cand nu mai stiam se sa fac am gasit 10 lei m-am dus la cofetarie, am mancat un foret noire apoi m-am dus acasa, m-am culcat. buhuuuuuuuuuuu sa fim mai de haloween nu mai puneti povesti panarame

| Tudorromanul a răspuns:

Era un om pe nume Adrian.El avea 3 baieti.Si nu stia ce sa faca asa ca el i-a lasat acasa.
Intr-o seara un baiat a zis: hai sa vedem daca bloody mary e adevarata.
Alt baiat a zis: da bine zici!
Ultimul baiat a zis:Eu nu vin cred ca nu e o idee buna.
Si cei doi s-au dus in baie, au aprins 3 lumanari si au zis de 3 ori bloody mary.Prima oara nu a mers.A doua oara au zis de 13 ori si in oglinda a aparut o silueta de mireasa care avea un cutit in mana.Bloody Mary le-a zis:
Nu ati facut o alegere prea buna!
si i-a omorat pe cei doi cu cutitul.
Fratele lor s-a dus in baie sa vada ce este si s-a deschis fereastra si lumina a inceput sa tot clipeasca pe gresia din baie erau tot felul de siluete de mireasa care tot ziceau:AAAAAAAAAAA!
Cel mai mic a zis: Nuuuu! chiar cand a intrat tatal lor pe usa.
Tatal lor auzindul pe cel mic s-a si dus in baie sa vada ce e(avea si o oglinda pentru mama lor)si a vazut fantoma el a incercat sa se apere cu oglinda iar fantoma cand a vazut oglinda s-a transformat in scrum si cutitul a cazut jos. Tatal speriat se uitase la copiii morti si a inceput sa strigebig grine ceee?
Sfarsit! astept funda si sper sa va placa

| merax a răspuns (pentru Nuamchefazi12):

Am fost la un baiat si i se misca usa de la baie era cu maicasa s-a dus so incida si nu stiu ce s-a intamplat dar a murit am chemat politia si i-a gasit cadavrul in tro casa din bucuresi era mort sub pat daca nu credeti intrebati fa placut o zi buna si fantomoasa

| merax a răspuns:

Hei in scara la mine era un sicriu si scria pe el cine il atinge va muri la atins la un joc prietenu meu si dupa o saptamana la descis iar si la omorat un militar mort s-a trezit ca un zombie si la omorat dupa o saptamana la atins eu si sa descis sicriu si era prietenul meu mort

| merax a răspuns:

La cat te culci boomlike
eu la 03:56 sunt afara

| merax a răspuns:

Mergeam cu prietenul meu la el la bloc si se vedeaau nisre ochi rosiii si si la distanta se vedeau incisi si de aproape deshcisicredetima
e adevarata il cema costin

| merax a răspuns:

Blody mary

| ROBERT805 a răspuns:

Intr-o noapte,o fata pe nume Laria a trebuit sa ramana singura acasa,parintii ei fiind plecati la prieteni pentru a sarbatori aniversarea unui amic.
Laria era o fetita de sapte ani foarte draguta si prietenoasa. Avea parul brunet-deschis si ochii de un albastru marin.Ea era foarte talentata la pictura si desen. Laria avea niste creatii foarte vesele,cum de fel, ea era o persoana bine dispusa.
Dupa ce parintii ei plecasera, fata incuie usa si geamurile iar apoi, se duse in camera ei de la etaj sa se uite la televizor. Dintr-o data televizorul se stinse. Fata incerca sa-l reaprinda dar nu reusi. Atunci s-a hotarat sa mearga in patul ei si sa citeasca o carte. Aprinse veioza colorata de langa patul ei si incepu sa citeasca. Dintr-o data se auzira niste batai in geam dar fata nu le dadu atentie fiind foarte ocupata in a citi noua poveste. Insa bataile insistara, facand zgomot din ce in ce mai tare si fereastra se deschise cu un sunet infiorator. Fata speriata s-a dus sa inchida geamul si cand l-a inchis de el s-a lipit o fata ciudata. Chipul fetei era alb ca varul iar ea radea diabolic uitandu-se drept in ochii infricosati si tulburati ai Lariei si fortand incuietoarea geamului.Laria a tipat de spaima si s-a ascuns sub patura tremurand si murmurand:’’Pleaca!’’, ‘’Pleaca!’’. Insa fata de la geam a auzit-o si a inceput sa vorbeasca pe un ton diabolic:’’Nu voi pleca!’’,’’Ha ha ha!’’. Cuvintele fetei rasunau in urechea Lariei. Dintr-o data bataile se oprira si in casa se asternu o liniste de mormant. Insa linistea trecu ca o clipa si deodata pasi se auzira urcand spre etaj. Laria stia ca fata vine dupa ea si s-a dus si si-a incuiat usa camerei. Pasii se auzeau din ce in ce mai aproape si cu fiecare pas frica din inima Lariei crestea si crestea…………. Cand pasii au ajuns in dreptul dormitorului Lariei, s-au oprit si o secunda mai incolo clanta incepu sa se miste cu multa forta. Inca o smucire a clantei……………Usa se deschide! O mana alba o impinge si scartaitul tulbura inima Lariei. Din pragul usii apare o silueta alba cu un par negru, ochi rautaciosi si zambet infiorator. Se apropie de patul Lariei si trase plapuma de pe fata impietrita de frica.Laria simtea cum mainile reci ale fetei o strangeau de gat incet, incet……. Dupa o clipa de gandire Laria se ridica iar chipul fetei era plin de sange si acum era si mai infiorator dar Laria, cuprinsa toata de un fior, a reusit sa isi adune curajul si a trecut prin fata diabolica. Atunci Laria si-a dat seama ca fata era o fantoma dar nu a stat sa vada ce se intampla si a luat-o la fuga prin holul intunecat al casei. In camerile in care intra vedea chipul groaznic al fantomei si cum intindea mana alba sa o apuce. Cand se uita in oglida fantoma o urmarea si cand sa o prinda, Laria reusea sa scape.In spatele ei parca simtea degetele fantomei reci incercand din rasputeri sa o prinda. Cand Laria a ajuns la scari,vrand sa iasa din casa, s-a impiedicat de o treapta si a cazut. Incerca sa se ridice cat mai repede, in ciuda loviturii, dar a fost prea tarziu. Fantoma o prinse de glezna si o strangea din ce in ce mai tare. Victima urla de durere si cu ultimele puteri a incercat sa se elibereze din stransoare.Cand a ajuns la usa era incuiata iar cheile erau la etaj. Disperata, Laria a alergat spre bucatarie incercand sa ia ceva cu care sa se apere. Din sertar a luat un cutit si l-a indreptat spre fantoma..Cand fantoma a mai facut un pas fata a aruncat cutitul catre ea.Cutitul trecu prin fantoma si aceasta s-a ridicat in aer si a inceput sa rada diabolic deasupra fetei care lesinase. Dintr-o data usa se deschise si parintii Lariei au venit. Fantoma a disparut si parintii si-au gasit fata lesinata.Acestia au stropit-o cu apa iar ea si-a revenit.Laria a vrut sa spuna ce s-a intamplat dar a vazut fantoma la geam si a tacut..Laria a spus ca a avut doar un cosmar si s-a dus sa se culce desi nu a putut dormi deloc. Fantoma numai revenise.In urmatoarea zi Laria s-a dus la scoala si i-a povestit prietenei ei ce se intampla. Cele doua fete au hotarat sa se intalneaca la casa Lariei si sa alunge fantoma.Cand au ajuns s-au dus in dormitorul ei sa se joace, asteptand fantoma.Parintii Lariei dormeau inca dupa o zi grea de munca si petrecerea amicului lor.Cand orologiul batu miezul noptii rasul diabolic al fantomei se auzi din nou. Fetele erau precaute, una statea la geam si cealalta la usa insa nimeni si nimic nu dadu semne ca ar vrea sa intre.Deodata usa sifonierului Lariei se deschise cu putere iar glasurile fetelor erau impietrite de frica. Fantoma se vazu in sifonier cu acelasi chip groaznic. Fantoma se ridica in aer si intra in prietena Lariei, posedand-o.Laria era speriata de moarte si deodata a vazut cum chipul prietenei ei se schimba, se face palid si plin de sange iar mainile se fac albe si reci, ca ale fantomei. Fantoma o prinse din nou de gat pe Laria iar fata, disperata, descuie usa dormitorului si alerga in baie si se incuie acolo.Un moment a fost liniste dar dupa aceea din robinet si din cada a inceput sa tasneasca sange.Laria se sperie si iesi din baie in hol unde totul parea normal. Deodata, Laria simtii cum ii curge ceva pe umar, se uita pe tavan si isi vazu prietena moarta, agatata de tavan. Sangele ei curgea pe umarul Lariei. Laria fugi in camera parintilor ei si acestia disparusera insa fantoma aparu drept in fata Lariei cu chipul ei fioros si cu ranjetul diabolic.Laria tipa dar nimeni nu o putu auzi. Fata disperata fugi la parter dar usa era incuiata iar cheile erau la parintii ei si parintii ei nu mai erau. Laria isi lua avant si sari prin geam. Bucatile ascutite o ranira si sangele i se prelingea pe haine si pe iarba. Vazuta afara din casa, Laria incepu sa fuga si fantoma o urmarea.Cand trecea pe langa felinare, acestea palpaiau si se stingeau lasand totul in intuneric. Fata inspaimantata pana in adancul sufletului, incerca sa urle, dar ceva parca o apasa pe corzile vocale si nu putea vorbi.Alerga si alerga pana cand cazu la pamant, sfasiata de puteri.Incerca sa ridice o data privirea si sa vada fantoma dar fantoma disparuse si soarele isi arata primele raze.Atunci Laria si-a dat seama ca fantoma dispare cand soarele rasare si reapare cand se lasa intunericul.
Fata nu se mai putea intoarce in casa fiindca parintii ei nu mai erau si casa era o inchisoarea a spaimei.Atunci Laria se decise sa cerseasca, fiind prea mica sa isi ia o slujba.Se gandea in mintea ei ca probabil cuiva I se va face mila de ea si o va lua acasa.Laria se aseza la coltul unei strazi, cu hainele murdare iar ea foarte obosita se sprijini de zidul rece al cladirii din spatele ei dar nu putu dormi si s-a gandit sa inceapa sa cerseasca. Fata intindea mana ranita spre fiecare calator, dar toti o priveau cu frica si dispret de parca ar sti ca o fantoma o urmarea si chinuia. Fata se uita des la soare si parca se ruga la el sa nu apuna.Mai spre seara o doamna imbracata in negru cu fata acoperita tot de o gluga neagra se opri langa fata. Laria se gandea ca femeia era nefericita ca si ea dar dintr-o data privirea ii zbura la soare si vazu cum ultima raza paleste si lasa cerul decat cu o roseata care in scurt timp disparu si lasa cerul intunecat.Laria se uita din nou la doamna si observa cum isi da gluga jos si sub aceasta, fata recunoscu chipul palid si plin de sange al fantomei si ochii ei negri.De sub buzele vinetii ala fantomei s-au auzit niste cuvinte murmurate:’’Ultima ta noapte, fetit-o!’’. Laria se sperie ingrozitor si chipul ei se albi la fel ca al fantomei si incepu sa fuga dar fantoma o zgarie pa spate. Sangele curgea in siroaie dar fata continua cu greu sa mearga si deodata, langa un cimitr, se opri si cazu.Se intoarse si vazu fantoma cum venea spre ea incet,incet, pe dara de sange cu zambetul ei diabolic pe fata. Laria tresari, se ridica si incepu sa alerge din nou. Atunci se auzi cum fantoma porneste cu putere in zbor, lasand in urma ei zgomotul vantului.Se indrepta spre fata si o apuca de glezna. O tari in cimitir si o aseza pe o movila de pamant.Laria ridica privirea, desi simtea ca va regreta.Vazu fantoma cum se baga in pamant si dispare.Laria era incredibil de bucuroasa insa deodata pamantul de sub ea se cutremura si o mana osoasa o apuca de brat si o alta mana o apuca de celalalt brat.Mainile stransera din ce in ce mai tare pana cand din bratele Lariei iesi cu putere sange si fata urla de durere si tipatul ei se auzi adanc in noapte. Fata nu stia ce o trage dar auzi un ras malefic si stiu ca fantoma o tragea si aceasta radea malefic pana cand a bagat-o pe Laria in pamant iar apoi se ridica si vazu cum spiritul fetei paraseste trupul.Un zambet de satisfactie se ivi pe chipul palid al fantomei si disparu in aer, in cautare de noi victimme
Localizare: Bucuresti
Zodie: Zodiac chinezesc:
KinzCash: 22558

astept funda plllsss

| Florinaa14 a răspuns:

Autostrada M6 este cea mai lunga din Anglia si, dupa cate se pare, si locul in care au lo fenomene paranormale! Oamenii au declarat, de-a lungul timpului, ca au vazut o serie de aparitii ciudate: soldati romani marsaluind, o femeie furioasa care face autostopul sau chiar un camion care se deplaseaza pe contrasens!

Casa Whaley

Casa Whaley se afla in San Diego si a fost construita pentru executarea lui James Robinson, supranumit Yankee Jim. In 1852, Yankee Jim a fost trimis la moarte prin spanzurare pentru o faradelege, insa lucurile nu s-au petrecut ca la carte. Cel care-l spanzura a lasat prea lunga franghia, astfel incat picioarele condamnatului atingeau pamantul iar spanzurarea a fost prelungita.

In 1856, urmatorul proprietar al casei in care Yankee Jim a fost omorat a inceput sa auda zgomote de picioare care se lovesc de podea si despre care se crede ca ar fi ale fantomei lui Jim. De atunci, toti cei care au locuit in casa au declarat acelasi lucru.
☢☣Adina☣☢

Un blestem infricosator o inconjoara pe Sara Winchester, vaduva magnatului de arme William Wirt Winchester. In 1881 acesta a murit, iar ea a inceput constructia la ceea ce este acum cunoscut sub numele de Casa Mister Winchester. Convinsa de un medium ca acesta cladire este bantuita de persoanele ucise cu armele fabricate de barbatul ei. Sara a construit scari care duc nicaieri, usi din beton si alte absurditati in ideea de a confuza pana si fantomele. Casa are 160 de camere, din care 40 sunt dormitoare. Sara credea ca daca continua constructia va putea pacali moartea, care in cele din urma a venit dupa ea in 1922. Rezultat final al blestemului ei este o casa extrem de infricosatoare care poate fi vizitata in San Jose, California.

Little Bastard, masina ucigasa
James Dean a murit in urma unui accident rutier, el se afla la volanul masinii sale "Little Bastard". Aceasta masina se presupunea ca este blestemata, din cauza ca mai "omorase" deja doi oameni. Inainte ca nefericitul accident sa se intample, celebrul actor sir Alec Guinness i-a spus lui Dean: "Daca intri in masina, o sa fii gasit mort saptamana viitoare". Sapte zile mai tarziu profetia s-a adeverit.
Dupa aceea, masina a mai facut cateva victime! Cladirea unde era garajul in care se afla masina a luat foc, cu toate acestea masina a scapat aproape intacta. Pe traseul unei expozitii a avut loc un accident, iar masina a mai omorat un om. In 1960 masina a mai fost implicata intr-un accident si se presupune ca ca a fost distrusa, dar caroseria nu a mai fost gasita.
☢☣Adina☣☢
Dracul, amagitorul de oameni

Intr-o noapte, numitul Ion al Babei (senior, junioru era copil atunci), venea de la coasa, gandindu-se la ale lui.
La un moment dat, pe Valea cu Nisipu', chiar la rascruce, i-a iesit in cale ceva cu picioare de capra, cu barbison si cu coarne, care l-a ademenit prin niste maracini de pe Drumu' Doamnei, plimbandu-l si plimbandu-l cu orele, pana n-a mai stiut de el si a lesinat de la atata plimbare. Cativa sateni, care veneau de la furat porumb, l-au gasit pe Ion al Babei lesinat langa drum. Se spune ca persoanele care merg pe marginea drumului noaptea trebuie sa tina in buzunare 666 de funii de usturoi, ca sa alunge necuratul. In caz ca nu aveti usturoi, este indicat sa nu priviti pe nimeni in ochi tot drumul, ca sa nu va hipnotizeze Dracul si sa va plimbe toata noaptea, pana la epuizare.
☢☣Adina☣☢

Ingredientul special
In Ungaria circula o alta poveste bizara cu nuante culinare. Se pare ca un student a prenotat un hostel cu intentia de a economisi niste bani. Alegerea a fost un hostel din periferie care oferea mic dejun si cina incluse in pret. Structura nu era cine stie ce, iar baia era destul de murdara, dar clientul s-a adaptat convins ca daca tot doreste sa economisesca trebuie sa faca si sacrificii.
Cina insa era destinata sa-l faca sa-si schimbe parerea. In traditia tipica unguresca cantina hostelului oferea o farfurie de Gulas fierbinte si cartofi. Initial, studentul infometat a mancat cu pofta, fara nicio suspiciune asupra gustului lejer acru al gustarii. La jumatate cinei insa gaseste o bucata crocanta de forma alungita imposibil de mestecat. Scoate din gura aceasta bucata si descopera ingrozit ca este vorba de un deget cu tot cu unghie. Dupa diversele variante era vorba de degetul bucatarului sau resturile unui client ucis de catre proprietar.
☢☣Adina☣☢

Periuta de dinti si aparatul fotografic
Aceasta istorioara incepe sa circule in ambientul hostelurilor din Spania, dar nu lipsesc variante si versiuni similare si in restul Europei. Un tanar prenoteaza o camera single in hostel, face un dus si despacheteaza bagajul. O data terminate aceste lucruri decide sa iasa sa manance ceva. La intoarcere gaseste camera goala.

Un hot i-a furat tot, haine, prosoape, iPod, valiza...un dezastru! Unicele doua obiecte uitate de catre hot sunt periuta de dinti si aparatul de fotografiat. Desi este vorba de un aparat de fotografiat de unica folosinta acesta ramane uimit ca hotul nu a luat-o si pe aceasta, dar nu da multa importanta acestui fapt.

Face plangere la politie si continua turul sau in Spania, trist pentru obiectele pierdute insa fericit ca mai poate face cate o fotografie ca amintire a calatoriei sale. Ajuns acasa povesteste aceasta intamplare prietenilor si duce la developat fotografiile. Insa intre o fotografie cu Sagrada Familia si una cu Plaza Mayor iata ca apar si imagini neasteptate: o persoana cu fata acoperita foloseste periuta de dinti in cele mai oribile si dezgustatoare moduri.
☢☣Adina☣☢

Două dintre cele mai minunate cimitire din St. Louis se află pe strada West Florissant din nordul orașului. Alături de arta extraordinară ce poate fi găsită acolo, cimitirele reprezintă lăcașul de odihnă atât pentru cei faimoși, cât și pentru cei mai puțin cunoscuți. De asemena, ele găzduiesc o fantomă foarte agitată.

În luna martie 1849 un bancher, un preot, un avocat și primarul din St. Louis au încorporat un nou cimitir în afara orașului. Cu timpul, suprafața cimitirului a fost extinsă până la 327 acri de pământ, iar frumusețea lui îi este datortă lui Almerin Hotchkiss, un arhitect peisagist care a rămas în Bellefontaine timp de mai bine de 46 de ani, creând un cimitir plin de verdeață cu peste 14 mile de alei.

Cimitirul a fost ΄populat΄ rapid din cauza unei îngrozitoare epidemii de holeră ce a lovit orașul St. Louis în iunie 1849. În punctul maxim al epidemiei aveau loc peste 30 de înmormântări în fiecare zi. Datorită unei legi ce obliga ca toate cimitirele să se situeze în afara orașului din motive de sănătate, Bellfontaine a început să primească ΄internări΄ de la majoritatea bisericilor din St. Louis.

Astăzi, Bellfontaine a devenit lăcașul de odihnă al guvernatorilor, eroilor de război, scriitorilor și aventurierilor.

De cealaltă parte a șoselei este cimitirul Calvary, un alt exemplu frumos al grădinilor clasice din cadrul cimitirelor, care reprezintă locul de odihnă a multor persoane de seamă.

În mod ciudat, deși niciunul dintre aceste cimitire nu se laudă cu vreo poveste cu fantome, totuși există o poveste cu spirite legată de șoseaua Calvary, drumul dintre cele două cimitire, care leagă drumurile Broadway și West Florissant.

De fapt, există trei versiuni diferite ale poveștii, dar fiecare implică o fantomă care apare de-a lungul acestui drum sumbru. Prima este o variantă clasică a poveștilor cu autostopiști care dispar, despre o fată care poate fi văzută de-a lungul drumului, este luată în mașină și care apoi dispare. Povestea a început prin anii 1940, când i se spunea ΄Autostopista Annie΄, iar aparițiile ei erau limitate la momentul zilei în care soarele apune, dar care câteodată apărea pe diferite drumuri ale aceleiași vecinătăți.

Potrivit relatărilor, automobiliștii care mergeau de-a lungul șoselei Calvary (iar câteodată și alte străzi din împrejurimi) erau opriți de o tânără îmbrăcată într-o rochie albă. Aceasta era descrisă de obicei ca fiind atractivă, cu părul șaten lung și cu tenul palid. După ce se urca în mașină uneori spunea că mașina ei s-a stricat sau că a fost abandonată. Apoi direcționa șoferul unde să o ducă. De fiecare dată, atunci când automobilul se apropia de intrarea cimitirului Bellefontaine, fata dispărea în mod misterios din mașină. Portiera nu era deschisă niciodată și nu exista niciun advertisment că fata ar fi coborât din mașină. Annie era pus și simplu dispărută. Povestea lui Annie a persistat mulți ani, dar de pe la începutul anilor 1980 nu a mai fost menționată.

Într-o altă versiune a poveștii fantoma este un băiat îmbrăcat în haine de modă veche, din timpul anilor 1800. Se spune că apare pe la mijlocul șoselei Calvary atunci când trece o mașină, provocând devieri ale autovehiculelor și frânări bruște pentru a evita ceea ce conducătorii cred că este un copil în carne și oase. Dar atunci când șoferii încearcă să-l caute, mereu descoperă că acesta a dispărut pur și simplu.

Dar acestea nu sunt singurele fantome care bântuie această șosea. Mulți ani au fost spuse povești despre o femeie îmbrăcată într-o rochie neagră de doliu care traversa șoseaua. Potrivit relatărilor, femeia apărea instantaneu în stradă, la fel ca băiatul. Aceasta arăta ca o persoană reală, îmbrăcată într-o rochie demodată lungă și purtând o pălărie și un voal peste față. Din descrieri, aceasta părea o femeie îndoliată tipică perioadei Victoriene. Femeia pășea în stradă sau apărea subit în mijlocul ei, iar șoferii erau obligați să oprească brusc pentru a nu o lovi. Însă, de fiecare dată, aceasta dispărea din fața lor. La fel, povestea a stârnit vâlvă câțiva ani, apoi a încetat.
☢☣Adina☣☢

| masterlord a răspuns:

M-am dus într-o excursie cu colegii şi într-o casă dărăpănată am văzut o babă ciudată. Apoi am mai văzut-o într-o staţie de autobuz.I-am spus unui coleg şi el i-a spus dirigii.Ea ne-a spus că în acea zonă un om de 30 de ani a ucis o babă.
Nu uitaţi, vorbesc serios!