| NickName22 a întrebat:

sunt foarte noua pe aici! Stiti ca se apropie pastele si as vrea statusuri de pus pe facebook gen:Vopsesc ouale cu:X, se imbraca in iepuras:X... Funda la cele mai multe! Multumesc

Răspuns Câştigător
| MariaBeatrice a răspuns:

Uite cateva statusuri :

"Sarbatoarea Sfanta a Invierii Domnului sa reverse asupra voastra sanatate, belsug si bucurii, iar Lumina din Noaptea Sfanta sa va ridice sufletele spre noi trepte spirituale si sa va insoteasca pasii pe drumul vietii."

"Ou inrosit, miel rumenit, cozonac marit, Paste fericit. Fie ca aceasta sarbatoare sa va aduca multa nadejde si pace in viata."

"Mireasma Sarbatorilor Pascale sa fie un moment unic de intoarcere spre pietate, armonie, speranta, toleranta, evlavie. Hristos a inviat!"

"Vestea imbucuratoare a invierii Lui nu schimba lumea contemporana.Inaintea noastra continua sa se se astearna munca, disciplina, sacrificiul.Pastele ne daruieste insa puterea spirituala de a munci, a accepta disciplina si a face sacrificii."

"Fie ca Lumina sfanta si tainica a Momentului Invierii Mantuitorului, sa va arata Calea trezirii sufletului si a inDumnezeirii!"

"Fie ca Lumina Divina a Sfintelor Paste sa iti aduca tot ceea ce poate fi mai bun pe lume, Bunul Iisus prin jertfa lui sa-ti fie alaturi toata viata, mereu viu in sufletul fiecaruia si astfel vom trai vesnic! Hristos a inviat!"

"Iar El s-a indepartat din vederea noastra, astfel incat sa ne intoarcem catre inima noastra si sa-l gasim acolo pe El.Caci El a fost plecat si, iata, El este aici."

"Domnul nostru a inscris promisiunea invierii nu numai in carti, ci si in fiecare frunza a primaverii."

"Nu te abandona disperarii.Noi suntem oamenii Pastelui iar cantecul nostru este aleluia."

"Invierea ii daruieste un inteles si o directie vietii mele, si oportunitatea de a o lua de la capat indiferent de circumstante."

"Pastele ne invata ca poti sa asezi adevarul chiar si intr-un mormant, dar acesta nu va ramane acolo."

"Pastele ne vorbeste despre frumusete, despre rara frumusete a unei noi vieti."

"Pastele nu este vremea pentru a orbecai prin morminte si cavouri prafuite in incercarea de a dezaproba generatia tanara sau chiar de a dovedi viata eterna. Este o zi dedicata maturarii cenusii falsei sperante, o zi in care sa alungi indoielile si sa cauti vaile in care soarele se inalta, sa trezesti credinta ce ne poarta dincolo de noi insine si trecutul mort intr-un vast si ademenitor necunoscut."

"Mantuitorul a avut o cruce de lemn si o inima de aur. Azi multi vrem cruci de aur si inimi de lemn. Fie ca in clipa vestirii, intr-un glas al Invierii Celui fara de moarte, sa renasca si puterea noastra de a iubi si a ierta. Paste fericit!"

"Dincolo de petreceri, de cadouri si zile libere se afla adevarata semnificatie a Pastelui. Iti doresc liniste, dragoste, bucurie… de sarbatori si tot restul anului!"

Sunt foarte frumoase. Mie imi plac la nebunie. Pe unele le ador (inlove)

1 răspuns:
| NickName22 explică:

Nu era cam ce vroiam eu dar merge.