| Deea-BebeloOo a întrebat:

Spuneti parerile voastre despre Mircea Badea?big grin

24 răspunsuri:
| Silvia a răspuns:

Putin, dar doar putin nebun, sincer, cu gura mare, inteligent, direct... mie imi place de ellove struck big grin: ))

| Puiutz a răspuns:

Ceao:*
Mie imi place ca e sincer. amuzant. si spune lucrurilor pe nume! happy. ce se intampla cu adev. e tare omu`big grin

| Ben. a răspuns:

Cool!

| Ben. a răspuns:

Adica mie /mi plac manelele...

| DiMoDi a răspuns:

Îmi place Mircea Badea, până la un punct (când vreau să aflu rapid ultimele "bârfe" din actualitate)... în rest sunt întru-totul de acord cu spusele anonimului de dinaintea mea... e ca un rotweiller asmuţit... e jenant cât de transparent atacă tot ce mişcă-n ţara asta (hai să fim cinstiţi: oare chiar nimic bun nu avem?)... şi de asemenea, mi-ar place să ofere şi altceva decât acuzaţii la adresa tuturor (macar o singură realizare personală, fie ea cât de mică)... Păcat de inteligenţa (evidentă) şi pregătirea lui (reală), că le risipeşte doar în folosul altuia şi nu face nimic pentru sine sad

| sorin a răspuns:

Cel mai tare show-man din romania, s-a adaptat perfect la viata asta, crizele lui sunt bestialelaughing

| Timishan a răspuns:

Imi place ca are tupeu sa spuna lucrurilor pe nume, nu-mi place cand este prea direct (mi-e teama sa nu pateasca ceva), imi place ca nu-i rusine de el ca-i si ingramadit si un apucat, nu-mi plac aluziile lui sexuale (imi face de ras zodia, mai pudica de felul ei, si romantica). Toate claie peste gramada, 90 % ma bucur ca sunt contemporan cu el, ...sau, el cu mine!? confused thumbs up nerd

| Encore a răspuns:

Un om destept!

| alle_1861 a răspuns:

Cine mai este si asta? Este cumva "mascariciul" de la antena1?

| alle_1861 a răspuns:

Asta este parerea mea despre el, nu toti avem aceeasi parere draga Taly.

| eek a răspuns:

E probabil cel mai genial om din cati am vazut pana acum la tv. si asta spune tot

| cutache a răspuns:

Un ciudat, il cunosc putin, ar fi interesant de stiu daca are coloana?

| spiritul a răspuns:

Zici ca joaca in filmele cu prosti

| annda a răspuns:

E cel mai tare, eu-s fan " In gura presei" big grin

| caramelitamia a răspuns:

Pff :-& .se ia de Tudor Chirila. ce naiba are el cu Tudor Chirila? straight face

| Simona_8441 a răspuns:

Este super tiptl. Spune totul despre Romania.

| deluxe a răspuns:

Cel mai bun! Daca poate tine un monolog atata timp, inseamna ceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mi se pare ca face un jurnalism comercial.nu se ridica nicidecum la nivelui unui jurnalist cu adevarat. un fel de manelist al presei.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La o agentie de presa ASII ROMANI am citit asta despre MIrcea Badea. Nu am retinut cine a scris, dar e super si eu sunt intrutotul de acord cu cel care a scris articolul.
CÂND LATRI MULT ŞI TARE EŞTI CÂINE BUN...
PENTRU OM TREBUIE MAI MULT
Băieţii mei îl admiră mult pe Mircea Badea. Nu pierd nicio emisiune cu el şi au început să-i copie comportamentul. Dau replici strălucitoare în savurosul lui stil. Sunt spontani, liberi, rebeli şi cu talent la replică.
Cum nu am obiceiul şi nici nu mi se pare corect să-mi influienţez copiii atunci când îşi aleg modele nu am spus nimic mult timp şi i-am lăsat să îl admire. Cel mai mic dintre fii îi repetă foarte multe expresii pe care le ţine minte şi este de-a dreptul vrăjit de personajul ce îi fură în fiecare zi câte o oră. A venit şi ziua în care a început să mă pistoneze să-i spun dacă îmi place sau nu personajul şi am fost foarte surprinsă când a încercat să mă convingă ce grozav este Mircea Badea şi cum le zice el la toţi ceea ce trebuie şi merită. M-am gândit mult ce să-i răspund fiului meu şi apoi i-am dat o replică foarte sinceră şi fiul meu a rămas pe gânduri.
-Are dreptate în foarte multe situaţii. Îl înţeleg când este sârbit de tot ceea ce se întâmplă în România. În plus este savuros felul lui de a vorbi.
-Şi atunci ce nu-ţi place la el, mama? m-a întrebat intuind din tonul meu că urmează şi aşa ceva.
Puteam tace şi să-mi las fiul să creadă mai departe în idolul lui, dar nu era drept să nu-mi spun părerea cinstit câtă vreme el şi-o spusese pe a lui.
-Când critici pe toată lumea, când sai la jugulara oricărei persoane publice din România fie preşedinte, ministru sau oricine îţi iese în cale, când eşti foarte dezbrăcat la cuvinte indiferent cine e persoana pe care ţi s-a pus pata şi de regulă spui şi adevărul sau ai dreptate în ceea ce spui, trebuie să ai şi nişte realizări, să fi clădit ceva în viaţa ta cu trudă. Să existe ceva spre care oamenii să se uite şi să spună: Uite casa lui Mircea Badea pe care a construit-o, uite copilul lui, uite fabrica lui, uite cărţile lui, uite grădina pe care el a sădit-o, copacii lui, iarba lui, florile lui! Să existe şi ceea ce a clădit! El este pentru mine doar un personaj ce demolează tot, loveşte pe oricine, dar nu văd ce a zidit. Latră, latră continuu. E câine rău. Trebuie să văd şi ce a realizat, ca să aibă dreptul de a lovi în toată lumea. Să existe un domeniu în care excelează. Eu nu spun că nu e frumos să fii câine rău dacă asta e alegerea lui, dar când ca şi câine nu eşti liber, ci te ţine cineva în lesă şi te întartă ca pe un rottweiler apoi îţi dă drumul asupra prăzii spunându-ţi: Pe ea! Fă-o praf! mi se pare jalnic. Dacă ar fi un câine liber, un lup singuratic ce îşi asumă riscuri imense pornind la luptă de unul singur şi luând în calcul din start şi posibilitatea sacrificiului pentru o cauză nobilă, l-aş admira, dar ca dulău credincios stăpânului nu trebuie sa-l admir eu, ci stăpânul ce îi dă plata. Oricât de înger al dreptăţii s-ar crede când îi văd urmele lăsate de zgarda stăpânului la gât nu pot să-l admir. Îl ascult, râd uneori, dar nu văd în el un idol şi nici model. Toţi sunt murdari, toţi sunt hoţi, toţi sunt necinstiţi, toţi sunt proşti în opinia lui şi trebuie să fie terfeliţi de el, doar stăpânul ce îl ţine în lesă e pur, e cinstit, e deştept! Modelul trebuie să fie în primul rând un om care clădeşte, căci la demolat toţi se pricep. Cu cât sunt mai tari în clonţ cu atât par mai buni. Lumea se clădeşte şi merge înainte cu bunele şi cu relele ei construind, punând mâna la muncă. Din vorbe, din terfeleală, din dat cu tifla, nu se naşte lume şi nici oameni! Ai voie să critici, ai voie să vezi mizeria lumii, ai voie să demolezi false statui, dar eşti obligat înainte de a face toate astea să zideşti şi tu ceva ca să arăţi în ce domeniu eşti mai bun decât cei pe care îi critici! Specialist – doctor în dat cu piatra – eşti! Dar la ce altceva mai eşti bun?!
Bine le zice la toţi! Pe toţi îi pune la punct! E deştept! Are dreptate! spun oamenii privindu-l şi eu îi cred, doar că la dreptatea lor adaug o întrebare cu riscul de a mă repeta: Tu ce ai cladit în viaţa ta? Ce rămâne după tine? În ce domeniu eşti AS? Dacă eşti numai la bătut din gură e destul pentru a fi câine rău, pentru om trebuie mai mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am aflat ca articolul de la ASII ROMANI despre Mircea Badea este scris de Luminita Aldea.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Este un adevarat roman, are coloana vertebrala nu este un lingau si pacat ca-ci este mamos, de ce nu pleci din romanica ca esti tinar tino tot asa ciao

| matura a răspuns:

Este un mascarici al presei.
Se crede ceea ce nu este si nu va fi, pana nu-si va vede lungul nasului.
Este un penibil, care nici macar nu stie.
Oricum, numai jurnalist sau analist nu este.
Pe mine ma cutremura figura lui de tiran.

| r3fr3sh a răspuns:

Traieste in romania si asta il excita tot timpu laughing).super laughing(am auzit la Divertis Mall) :d laughing