| AmFostOdataEuOBaba a întrebat:

De ce mesajele de pe TPU se mișcă atât de lent? Doar mi se pare?

6 răspunsuri:
| Vikaa a răspuns:

De ce nu? nu doar tie ti se pare, chiar merge, dar eu mereu dau refresh rolling on the floor

| Celcestietot a răspuns:

Nu ti se pare, ci asa este.

| Mosotti a răspuns:

Nu se misca lent, doar ca au mica intarziere si nu toate, cand postezi doar uneori nu apar pe moment, e chestie de la server. Cand modifici mesajul aproape niciodata nu apare modificat pe moment.

| Bizon95 a răspuns:

Nu ti se pare

de ex. daca modifici un raspuns, trec minute bune pana se realizeaza modificarea pe pagina intrebarii

am intrebat de ce nu se vedea unul dintre raspunsurile mele si mi s-a spus ca e din cache... care e posibil, am lucrat la un moment dat cu un site care facea la fel (cache) si daca voiam sa vad ceva instant, dupa ce faceam o modificare, stergeam tot cache-ul si asa il obligam sa se refaca cu informatiile noi

| Justme1997 a răspuns:

Totul mișcă greu pe TPU, este un site care merge la fel de repede ca acum 10 ani

| Delcatty a răspuns:

Vrei mesagerie instanta? Clar nu aici o vei gasi. Poti face schimb de Facebook/whatsapp/alta retea sociala cu utilizatorii cu care vrei sa ai o conversatie mai lunga si mai personala. Altfel, s-a mentionat deja. Reeeefresh.