| anonim_4396 a întrebat:

De ce nu am primit un mesaj pe email de avertizare privind limbajul meu neadecvat/comportamentul? Pe primul cont am primit de la TPU un mesaj de avertizare înainte sa mi se suspende contul pe asta am fost direct suspendat fără sa fiu avertizat.
Cât timp durează aceasta suspendare de regula? După o luna trebuie sa solicit o cerere de reactivare sau? Am înțeles ca durează între o luna și trei luni e adevărat? happy

Răspuns Câştigător
| CIaudiu a răspuns:

Nu tot timpul se recurge la avertizare inaintea suspendarii.
Este ca si la politie. Uneori te poate avertiza, alteori iti poate da amenda direct.
Cat despre perioada suspendarii, vezi ca scrie in email cat ai luat si de ce ai luat. Dupa ce iti expira timpul trebuie sa faci o solicitare prin email ca vrei sa ti se ridice suspendarea.
Tutusi, cum ai reusit sa postezi intrebarea? Eu stiu ca nu poti posta intrebari de pe un cont suspendat.

2 răspunsuri:
| johnnny123 a răspuns:

Deci cand ai comis-o prima oara ai primit o avertizare, apoi ai comis-o din nou, apoi ti s-a suspendat contul, ti-ai facut alt cont si ai comis-o si a treia oara.

De cate avertizari ai nevoie ca sa intelegi ca trebuie sa-ti controlezi limbajul?

| darrio2007 a răspuns:

Pe numele acesta apari ca avertizat. Se pare ca stii sa scrii si normal, citind aceasta postare. Vezi ca poti fi suspendat si daca ai mai mult de un cont TPU.