| roana22 a întrebat:

vreau sa aflu ce e FUNDA? Dca aflu si o sa o am sau o am o sa o ofer primului om care raspunde, fara sa rada sau chestii

Răspuns Câştigător
| AVRILavigne1000 a răspuns:

Funda este acea fundita mica de langa rasp dat de un utilizator daca apesi pe ea inseamna ca utilizatorul "are funda" si ea se da pentru a aprecia raspunsul dat de cineva daca nu ai inteles iti dau un link unde vei intelege

5 răspunsuri:
| Olivia28 a răspuns:

Poti oferi funda raspunsului care te-a ajutat sau ti-a placut cel mai multbig grin

| vali1985 a răspuns:

Funda este un multumesc.
Se afla langa fiecare raspuns si este de culoare gri, iar cand apesi pe ea se face portocalie.

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
fundita se da doar atunci cand tu pui o intrebare pe site, si se da raspunsului celui mai bun considerat de tine.
in dreptul fiecarui raspuns apare o fundita, cand vrei sa declari raspunsul castigator, dai click pe acea fundita...
O zi minunata sa ai

| CautNume a răspuns:

Funda - Atunci cand la o intrebare de a ta alegi raspunsul castigator, cel mai bun.Un fel de "multumesc".
Langa fiecare raspuns ai o funda gri.Dai click pe ea si ai ales raspunsul.NU trebuie sa ai funde ca sa poti da si NU trebuie sa dai funde ca sa poti primi. Funda inseamna si 100 de puncte.Multi cred ca daca ai multe funde devii Expert TPU, dar nu este asa.
Mai multe despre TPU: http://www.tpu.ro/intrebari-frecvente
http://www.tpu.ro/blog/