| anonim_4396 a întrebat:

Care e varsta la care te pensionezi?

9 răspunsuri:
| anonim a răspuns:

Pentru mircea
si daca numai inspir, atunci la ce varsta ma voi pensiona?big grinbig grintongue

| Bianca26bb a răspuns:

Nu poti spune o anumita varsta... Parerea mea este ca poti sa te pasionezi de la nastere, cum a facut Enescu. (Si-a dorit o vioara de la o varsta foatre frageda. Si una adevarata )big grinhappy

| Bianca26bb a răspuns:

Doaaaaaaamne! Sa-mi fie cu pardon! Era pensionezi, nu pasionezi straight face...big grin

| mircea a răspuns:

Daca nu expiri intre timp, cam pe la 62-65 de ani

| gabimaris a răspuns:

Varsta standard de pensionare este 60 de ani la femei si 65 de ani la barbati, pensia anticipata este legata si ea de varsta dar si de stagiul de cotizare, informatii despre toate acestea se gasesc la casa de pensii unde trebuie sa te prezinti cu buletinul si eventual cu cartea de munca pentru calcularea stagiului de cotizare!

| CriSslsa3 a răspuns:

Cred ca la 60-65 de ani.Nu stiu sigur.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Regula de bază este: femei = 60 de ani; bărbați = 65 la limită de vârstă.
Mai este și pensionarea anticipată, pensionarea pe caz de boală.
Mai multe informații le poți lua de la Casa de Pensii de la tine din localitate.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

55 ani

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

58 ani 8 luni femeile