| PaPi a întrebat:

Cat costa sa cumperi "Terra"? big grinbig grinbig grin (ma refer la planeta nu revista)

Răspuns Câştigător
| NoChanceForUs a răspuns:

Terra planeta? 1000 euro mp^2(asa prin aproximare). Tinand cont ca are 510.065.600.000 m^2-ar insemna cam...510.065.600.000.000 euro.Adica...510 triliarde 65 miliarde 600 milioane de euro.Cel mai bogat om din lume(Carlos Slim Helu) are cam 53, 5 miliarde $, adica 37.95 miliarde euro.Impartind ne-ar da cam.mda.Ca sa cumpere cineva Pamantul ar cam trebui de vreo 13440 de ori mai multi bani decat are cel mai bogat om din lume.

36 răspunsuri:
| Comeandtellmesomething a răspuns:

Cu Basescu pe ea...10 bani

| Bya132 a răspuns:

6 lei! Primesti si CD. happy
Foarte buna revistahappy

| giuly a răspuns:

Dar păpuje, cine a zis că o vând?

| JUSTERINIandBROOKS a răspuns:

Daca stai o tura iti spun

| NoChanceForUs a răspuns:

Sorine,imi iau o tiparnita in euro si intr-un an vei locui pe Pamantul meu.(cu chirie, normal.)

| NoChanceForUs a răspuns:

@Nickye si @sorin : Chiria va fi dublul intretinerii.In 2012 nu va muri nimeni, doar in 2013 S-AR PUTEA(nici cei de la NASA nu stiu prea bine) sa ramanem fara curent(si sa vezi atunci anarhie).Dar fiindca e Pamantul meu inseamna ca am si armament sa ma apar deci ma autoinscaunez Imparat.(Pai ce, doar Napoleon?) Si ca sa va alaturati mie va dau arme si nu va mai cer chirie.Asta da afacere.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Nickye : Exact lingusire! Dar va lingusiti voi, ca nu eu o sa stau cu chirie. Daca vreti sa va dau si curent, va trebui sa faceti ceva in plus.Ce sunteti dispusi sa faceti pentru curent?
@giuly : Mai viseaza...

| NoChanceForUs a răspuns:

@Nickye: Tin sa te contrazic! Marte e sub stapanire americana, iar cum eu am cumparat americanii...nu stiu ce vei face pe Marte, ca nu-ti vand nimic.Dar daca vrei, te fac sfatuitor de imparat si-ti dau domenii pe Jupiter.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Nickye: Ok, e al tau.Acum hai sa ne tocmim cu Yorku ala...

| NoChanceForUs a răspuns:

@Nickye: Ma multumesc cu planeta mea,nu visez la popularitate galactica.Ok, da-ma in judecata, dar sunt curios cu ce pleci/ii contactezi.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ok,dar implementez taxe de 10 ori mai mari pe apelurile in afara planetei, sa vad cu ce platesti convorbirea, ca extraterestiilor nu le plac cele cu taxa inversa.

| NoChanceForUs a răspuns:

Ok atunci.Du-te in spatiu nene daca ti-e drag.happy Venind vorba, toti plecau pe Marte de cand cu Smiley, deci s-a putea sa fie destul de aglomerat acolo.

| NoChanceForUs a răspuns:

@Sorin: Platesc juma de planeta.

| Mitsa a răspuns:

6 lei+cd.

| abcdfegbhwrthbfwsrtg a răspuns:

Poate doar cu banii de la monopoly reusesti sa il cumperilaughing

| ăăăă a răspuns:

1 leu

| MyChemicalRomance a răspuns:

Daca te referi la revista e 6 lei...laughing

| Niros19 a răspuns:

NoChanceForUs ma zapacisi cu matematica ta oricum nu costa mult peste vreo 10-12 miliarde de ani poate faci baniilaughing

| Niros19 a răspuns:

NoChanceForUs nu platesc chirie sa te vad cum ma prinzi ca sunt un fugar in serierolling on the floor

| PaPi explică:

@NoChanceForUs Ne zici si cat va costa chiria? laughing Oricum o sa murim toti in 2012 rolling on the floor

| PaPi explică:

@NoChanceForUs ehehe, stii cum se numeste asta? Lingusire big grin Noi vrem electricitate nu armetongue eu nu-mi pot imagina viata fara electricitate laughing Adica... stai toata ziua si te uiti in pod... ce mai viata laughing Si chiria? Zi-ne si noua un numar exact. sa stim cati zeci de ani sa mai muncim pana strangem ca sa platim tongue

| PaPi explică:

@NoChanceForUs Iti dau un anunt oficial. Doresc sa-ti cumpar pamantu. Cu cat mi-l vinzi? Daca nu mi-l dai ma mut pe Marte ca aia e mai ieftina laughing doar 14.000 dolari big grin

| PaPi explică:

@NoChanceForUs ce sa fac eu pe jupiter? sa abor? laughing lasa ca eu o sa cumpar Saturn tonguetongue imi fac palat pe inele

| PaPi explică:

@NoChanceForUs Daca nu-mi dai New York si Hllywood te dau in judecata la procuratura stelara tonguetongue O sa fii cunoscut in toata galaxia tongue

| PaPi explică:

@NoChanceForUs hehe... ia uite :D eu damu i-am gasit :P
http://i.imgur.com/SwaEt.jpg

vezi? mai jos de fotografie era si numarul lor de telefon :P

| PaPi explică:

@NoChanceForUs din fericire pentru mine acolo era si adresa electronica tongue si fax big grin si adresa postala tonguetongue

| MaeRi a răspuns:

Ooo...intreabal pe Basescu, ca el vrea sa o cumpere dar saracu nu reuseste laughing

| Dreamy a răspuns:

Daca ar putea parlamentarii nostri, ar vinde si planeta numai sa faca rost de bani.

Dar din pacate, nu se poate! big grin

| Raluu01 a răspuns:

5 lei