| anonim_4396 a întrebat:

Ce înseamnă să fii mafiot?

Rog creativitate. big grin

35 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Asculta asta sa inveti cum devi mafiot https://www.youtube.com/watch?v=cd0xliccnpw

| StrongHeart a răspuns:

Mafia poarta costum si aproba legi.Astia care va credeti gangsteri ca ati vandut un g sau ati furat o ciocolata din magazin, ghiciti ce, nu sunteti nici macar pioni, e un joc prea mare pentru voi, atat am de zis.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Adica esti smecher rau. Ai bani garla. Femeile stau lipite de tine. Bei bauturi scumpe si te invarti numai in lumea buna a tarii. Un tip standard de cocalar :)
https://www.youtube.com/watch?v=idXUoJ7PqoQ

| MaryMaria333 a răspuns:

Sa traiesti dupa propriile reguli, sa fi tu insuti.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru MaryMaria333):

Ca asta? :)
https://www.youtube.com/watch?v=uGWJJF-2v9U

| Celcestietot a răspuns:

Să răspunzi pe TPU neserios la întrebări la care se cer seriozitate cool laughing.

| MaryMaria333 a răspuns (pentru anonim_4396):

Mai rau happy

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Creativitatea se plătește,
De ce?
Fiindcă presupune efort.
Dacă o primești gratis, nu îți folosește, căci nu ajungi să o prețuiești.
Mafiot înseamnă să fii cuplat printr-un ritual și un jurământ de un clan, cu jurământ de viață și de moarte. Nu ții cont de reguli și legi. Lumea se împarte în familia ta, Cosa Nostra, mafia și ceilalți care vor fi exploatați de către tine și de ai tăi. Viața lor nu are valoare doar prin faptul că îți aduc bani, profit. Lipsă de empatie, poți omorî cu sânge rece. Trădarea se pedepește cu moartea. Denunțul la fel. Omerta. legea tăcerii.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

"Să faci bani de unde nu știe nimeni și să te comporți ca un domn." laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dana Budeanu știe cel mai bine. laughing

| Mosotti a răspuns:

Mafie ce inseamna, crima organizata de fapt. Inseamna sa ai cap sa ajungi cumva cu bani f multi din activitati ilegale, apoi sa-ti faci retea de oameni, sa faci mai multi bani, dupa aia vei cumpara politicul, si atunci ai totul la picioare, faci crime daca e nevoie, si treaba merge.
Ca daca faci activitati legale nu mai esti mafiot, esti afacerist doar.

Trebe sa fi inuman, asta e prima calitate pe care trebuie sa o ai, sa nu conteze omul ci doar banul, pentru ca daca esti uman nu o sa poti face afaceri negre.

Trafic de droguri, de arme si asa mai departe.
Odata cumparat politicul, ai politia sub tine, judecatoria sub tine, si tot asa.
Desi asa fac masonii care is cei mai mari mafioti, mafiotii asa astia stiuti nu prea pot chiar asa, mai pun ei cate un judecator doi pe acolo, dar nu la nivel de tot politicul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Amețitele și mafioții laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Https://youtu.be/loKvDbJ7PHQ

| Apokales a răspuns:

Un individ care este la graninta intre aroganta si nesimtire, la figurat vorbind despre a fi mafiot.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Opriti-va ca nu mai pot da ras.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru anonim_4396):

Tatăl lui Louie, ne puteți împărtăși viziunea dvs. despre mafie și în principiu despre ce înseamnă să fii mafiot? big grin V-ați întâlnit cu mafia în perioada războiului?

| aumih16 a răspuns:

Daca e sa vorbim de ziua de astazi! "mafiotul" e asa zisul cocalar! care tanjeste dupa pitipoance! isi permite sa aiba de toate daca vrea!

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Întrebarea e la amuzante si trivia mann

| RAY a răspuns:

Pe TPU simțul umorului nu exista

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Nu, intrebarea era serioasa. Nu a glumit. Pentru ca de multe ori si eu ma intrebam asta inainte.

| RAY a răspuns (pentru Mosotti):

Trivia / Amuzante
glumea ironic

| Mosotti a răspuns (pentru RAY):

Sa vedem, sa pun intrebarea.

| Mosotti a răspuns:

Ai intrebat asa in gluma? Sau ai intrebat serios?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Mai degrabă în glumă, având în vedere categoria...și faptul că am specificat "creativitate", dar și răspunsurile serioase îs binevenite, ca să fie toți ok... happy

| Mosotti a răspuns (pentru anonim_4396):

Aaa, deci era si serios, okey.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mosotti):

Nu chiar...dar mulțumesc, dragă Mosotti. Ești un prieten TpU adevărat, care nu mă lasă la greu... big grin