| crystynyka a întrebat:

Cea mai frumoasa propozitie despre Craciun.

17 răspunsuri:
| Fragile a răspuns:

De Craciun Dumnezeu a trimis un Inger care sa ne arate calea sore fericire si nea daruit stelute argintii, perle albe din cer si numai bune pentru a respecta dorinta. Dragostea pluteste usor in aer iar cele 3 lumanari sunt deschise in asteptarea Mosului. Cele 3 lumanari reprezinta cele 3 zile de Craciun. Dumnezeu ne-a trimis din cer un brad magic pe care sa-l impodobim si sa ne bucuram de el.Toti stim ca Dumnezeu ne iubeste si ne bucuram de vocea cristalina a colindelor si Sarbatoarea Nasterii Domnului.Simtim o bucurie interioara ne marginita, iar un apus de soare usor sfarseste prima zi de Craciun.Numai fericire si implinirea tuturor dorintelor!
Sper sa-ti placa!>:d

| Aero a răspuns:

De Craciun romanii mananca ca spartii!

| Aero a răspuns:

♥lenutza♥, pai daca e la Trivia/AMUZANTE big grin. Cum sa-i dau un raspuns serios?

| Mihaelaa98 a răspuns:

De craciun visele se inplinesc stelute arginti cad ca o furtuna de stele dar acolo sus de spiritul Craciunului cineva ne pazeste si ne apara stiind ca in ziua de Craciunn Iisus s-a nascut si sa bucurat pentru noi. ca oameni fact dupa chipul Sau nu mai exista. Suntem unici. Craciunul e o sarbatoare superba unde nu e important sa primesti cadouri ci sa daruiesti :X
Sper ca iti place :X

Leda MOnster Bunny

| Cσσкiє a răspuns:

De Crăciun, când românii mâncau ca sparţii iar apoi cădeau într'un somn dulce, adânc şi liniştitor, cel mai frumos cadou pe care îl puteai primi era un sac de fundiţe de un portocaliu aprins, care străluceau în bătaia soarelui.

| Tweetymrrr a răspuns:

Baby all i want for Christam is YOU! love strucklove struck

| Bilqux a răspuns:

In ziua de Craciun cerul cerne firicele de argint care acopera pamantul cu o manta alba ca faina.

sau

In ziua de Craciun, Craiasa Zapezilor impodobeste geamurile cu flori de argint.

sper ca sunt bunewinking big grin

P. S. : foarte tare raspuns HarryPoter laughingrolling on the floorhee hee

| Ramo024 a răspuns:

De Craciun mii de stelute sclipitoare de nea vor cadea din cer, iar Mosul ne va aduce fericire si liniste in suflet.

| lexy22 a răspuns:

De Craciun a nins cu stelutele albe venite din cer de la Dumnezeu.

| lolas23 a răspuns:

Iti dau o poezie.winking
Mos Craciun cel din poveste
Vine si ne da de veste
Ca, Craciunul iar soseste
Cu cadouri, o poveste

Norii-au inceput sa cearna
Iata vine dulcea iarna
Fulgi frumosi, strat de zapada
Ni se umple mica strada

Pomii plini de fulg de nea
Asa este strada mea
Este iarna mult dorita
De copii cea mai iubita.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@HarryPotter
restificlaughing...de craciun romanii mancau ca spartiilaughing
oh go onca cu criza asta`laughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De craciun dau cu petarde! si ie super!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Craciun sorbatorim nasterea lui IIssus Hristos

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

De Craciun cad mi si mi de stelute arginti care se asterne pe gheamuri.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da exact cea mai frumoasa propozitie va primii fundita!

| Ho1 a răspuns:

O iarna viforoasa

Iarna pretimpurie ne aduce zapada adormita. Ulitele ca pestirele intunecoase.Un peisaj adormitor! Doar o melancolie se aude in indepartare, vine Craciunul.De Craciun a nins cu stelute albe venite din cer de la Dumnezeu.Un fulg abia s-a nascut, iar vantul l-a luat sa-i arate lumea.Pamantul ca o manta alba de faina.Geamurile infrumusetate cu flori de argint.Visele ca niste stelute neobisnuite. Magia Craciunului ca dragostea tainica ce le face pe oameni sa viseze.Afara se intampla o minune:ploua cu ghioceii plapanzi si stralucitori; Iarna, zana cea carunta cu inima de gheata a imbracat pinii si brazii cu cojoace grele de zapada si a pus crengilor manusi de puf; a pus cusme dealurilor si a inveselit copiii.
Dumnezeu ne-a trimis din ceruri un brad asemenea unei magii al Craciunului, pe care sa-l impodobim cu multa dragoste.
Aceasta iarna salbatica nu o vom uita niciodata!

Sper ca ti-a placut, si daca iti trebuie frumoase propozitii poti sa le culegi din aceasta compunere!

PS:aceasta compunere nu e copiata de undeva iti jur am facut-o singura si m-a ajutat Dictionarul de Epitete.
E o minunata compunere l-a care am primit 10 si m-am gandit la tine deodata sa-ti o scriu.

Funda? big hug winking

| Bogdan_3988 a răspuns:

Mos Craciun exista
Si vine prin paie
L-am demascat brutal pe tata
Cu un sun in c... oaie!