| Fernando9Torres a întrebat:

"Cel mai tare studiu pe acest an, CITEZ...
Oamenii de știință de la Universitate din Exeter au descoperit că mirosul de flatulență ar putea aduce numeroase beneficii asupra sănătății, ameliorând sau vindecând boli precum cancer, diabet, infarct, atacuri cerebrale sau demență.

Cum este acest lucru posibil? Dr. Mark Wood ne explică, conform Time:

"Deși hidrogenul sulfurat este cunoscut pentru mirosul neplăcut, este produs în mod natural de către organism și ar putea fi un erou în viitoarele terapii pentru diferite boli."

Se pare că dozele mici de gaze protejează celulele, conservând mitocondria:

"Atunci când celulele devin stresate de către boli, atrag enzime pentru a genera cantități mici de hidrogen sulfurat. Astfel celulele trăiesc. Dacă acest lucru nu este posibil, celulele mor și își pierd capacitatea de a regla și controla inflamația."

În urma unui studiu, cercetătorii au descoperit că tratând celulele cu gaze, mitocondriile sunt protejate iar celulele rămân în viață."

sursa: http://euforia.tv/......30092.html

Cum e posibil sa fii asa asa "geniu", adica totusi pe cercetatorii astea de ce nu ii baga in divertisment? WTF cum te ajuta o basina sa scapi de cancer! :|?

4 răspunsuri:
| Lαrisα a răspuns:

Idk. Eu nu cred. laughing

| HaLoGeNNN a răspuns:

1)Viata nu are sens. :-|
2)Viata nu are logica. straight face

| Macryna a răspuns:

Prin prostie prostia explica multe laughing

| DintisorBaws a răspuns:

Basini :3