| yomisam a întrebat:

Cine se urca, o baga, o freaca, coboara, se spala si pleaca?

Răspuns Câştigător
| Ralucaaaaaaa a răspuns:

Coşarul

16 răspunsuri:
| fetitaCUPiscoturile a răspuns:

Negresa de la unicef?

| EvangelineDS a răspuns:

PERIUTA DE DINTI?big grin

Te rugam sa verifici enuntul pe care l-ai scris si sa elimini majusculele care nu sunt necesare! Iti reamintim ca majuscula (litera mare), nu se foloseste decat pentru prima litera din propozitie, pentru numele proprii si acronime (de ex.: ONU, CFR, UEFA).

Enunturile scrise numai cu litere mari sunt deranjante, inestetice si mai putin lizibile, asa ca am aprecia daca ai folosi majuscula numai atunci cand este cazul!

Echipa TPU.ro si ceilalti utilizatori iti multumesc!

| CastraveteMurat a răspuns:

Coșarul :]] va ganditi numa la prostii :]]

| Cheloo20cmRecords a răspuns:

Coșarul

| 7DaysCuPortocale a răspuns:

Cosarul

| infires a răspuns:

Coşarul.

Cine sunt si cu ce se ocupa? Munca unui cosar este de a curata, inspecta, întretine si a repara cosurile, utilitatile de evacuare a fumului si diferite echipamente de încalzire.
Care sunt îndatoririle postului? Obligatiile includ: sa curete cosurile si utilitatile de evacuare a fumului, cosurile industriale, boilerele de la centralele termice, boilerele industriale, cuptoarele de pâine precum si camerele de fum - sa curete cosurile de fabricilor, sa colecteze si sa deverseze funinginea - sa curete anumite boilere, incineratoare precum si sistemele de evacuare ale acestora - sa faca mici reparatii la echipamentele de încalzire, sa înlature defectele, de exemplu sa înlocuiasca anumite piese simple - sa aprinda boilerele de la instalatia de încalzire centrala si de la caminele de foc - sa faca lucrari de captusire a caminelor cu caramida refractara - sa faca inspectii tehnice acolo unde se cer aprobari de functionare si sa faca inspectii de paza si prevenirea incendiilor.
Unde se desfasoara activitatea si în ce conditii? Munca se desfasoara în cladiri si alte constructii si adesea pe acoperisuri. Aveti de-a face cu praf, lucrul la înaltimi, conditii de vreme schimbat-oare si adesea cu locuri de lucru greu accesibile.
Ce instrumente / echipamente folosesc? Cel mai adesea se folosesc perii cu curatat, diferite articole de curatat, obiecte de lucru cu samota si obiecte folosite la teracote, tabla, unelte de prins si pliere. Aveti nevoie de brate si picioare puternice.
De ce aveti nevoie pentru a reusi? Sa fi terminat un curs de calificare în domeniu, sa aveti un trup suplu, abilitate de a reactiona rapid, concentrare si auto-disciplina.

Explicatie:
Cine se urca-Cosarul se urca pe casa
O baga-Cosarul baga peria in hornul de pe casa.
O freaca-Adica cosarul baga peria in horn pentru a il curata.
Coboara-Adica cosarul coboara de pe casa
Se spala-Normal,cosarul fiind foarte murdar dupa curatarea hormului,trebuie si el sa se spele.
Pleaca-Cosarul,dupa ce isi termina treaba, normal, pleaca la alte locuinte unde este necesara curatarea hornului.

| infires a răspuns:

@yomisam
te-ai gandit ca uni cauta pe internet raspunsul, apoi il scriu, si nici nu stiu ce inseamna?

| infires a răspuns:

@yomisan
nu, pentru. ca nu sunt nebuna dupa ele, cum sunt altii.Eu vreau sa primesc funda pentru ca am ajutat cu adevarat pe cineva.Normal ca vei da funda primului raspuns corect, asa se si face.Eu nu sunt una de aia care sa pun un strop de chestiie in plus ca sa primeasca funda.Deci chestiia e ca nu, nu de asta am scris atat de mult.

| Cosmin3D a răspuns:

Hmm...Ma dau batut ca laptele! Cine se urca, o baga, o freaca, coboara, se spala si pleaca? Cosarul?

| yomisam explică:

@Ăηηzzΐ : pfffffffffff zau era de ajuns sa ne dai raspunsul, nimanui nu ii pasa de explicatie la categoria asta rolling on the floor))

| yomisam explică:

@ Ăηηzzΐ : zau acum chiar credeai ca o sa-ti dau funda daca explici?

| Simo0 a răspuns:

Coşarul.

| hiphoph4ever a răspuns:

Cosarul.

| alliss a răspuns:

Putsa ta laughing)

| Legionarul_Ledo_1988 a răspuns:

Cosarul

| Elenaandrei2625 a răspuns:

Se roteste se beleste si o gasesti peste tot