| Nonameloser a întrebat:

Credeti ca exista fantome? strigoi? ati vazut cel mai infricasator primeste funda

13 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| kidulinha a răspuns:

Vai... Dupa poza de la profil sa inteleg ca esti fan "Twilight"? :X Si eu laughing Sincer nu stiu ce sa cred. Insa daca ar fi sa existe as vrea sa fie ca Edward. Dooh, asa vise?laughing)))) Poate fi pamantul plin, nu m-as supara laughing Eh ma rog, imaginatia... Pupici:*

| ItzRivenGod a răspuns:

Eu cred ca exista pentru ca am trait asa ceva dar mama nu ma crede dar pretenii mei ma cred caci si ei au trait asa ceva.Sa incep.Era intr-o zi anul trecut nu aveam ore in acea zi da nu i-am zis lu mama.Am mers cu prietenii intr-o fabrica parasita.Nu credeam ca e bantuita si mi-a venit sa facem o prostie.Am facut o tablita wiki sau asa ceva(o tablita care are scrisa pe ea numere si litere si mai avea o chestie din lemn in forma de triunghi sau inima cu o gaura in mijloc pentru a vedea literele sau numerele). Am inceput sa pun em intrebari si am pus toti degetele pe chestia din lemn si a ineput sa se duca sa litere si numere. Apoi unul din prietenii mei a zis ca il doare tare piciorul si a tipat parca cu 2 voci.Si apoi am patit si eu ca am vazut cu totii cum o caramida levita in aer si a venit spre mana mea dar mia lovit degetul si mi l-am luxat.Am facut si niste poze dar nu le mai am ca iti dadeam linkul cu ele.Ma crezi sau nu nu-mi pasa caci eu si prietenii mei stim ce am vazut si comtinuam sa facem chestii din astea.

| mariaw a răspuns:

@ R☆a☺d☆u☺1☆2☺r☺a☆d☺u cred ca te refereai de fapt la wicca(un fel de vrajitorie). Spirite? tot ce e posibil. Dar o caramida levitand e prea aproape de aberatie

| Kitty a răspuns:

Nu mai stiu ce sa mai cred.

| nona14 a răspuns:

Nu prea imi vine sa cred ca exista dar o colega care sta aproape de cimitirul sasilor mi-a povestit ca intr-o zi pe la 19-20 vara era in cimitir cu o fata si a vazut o umbra care sarea din pom in pom...

| mih5a a răspuns:

Sunt tot feluri de mituri legate de lucruri de genul acesta dar nu iti pot confirma.Stii ca mereu poporul roman a fost superstitios si ca a crezut. Bunica mea imi spune des povesti despre oameni care au inviat, despre oameni care se transforma din oameni in lupi si invers.Se zice ca exista astfel de creaturi:cand o fiita umana se transforma intr-un animal ex:lup ea se dezbraca de hainele pe care le are si daca il vezi si ii iei hainele nu mai poate reveni la forma sa umana.Sincer sunt putin superstitioasa as crede si nu as crede ca se spune.Nu ma pot decide dar sunt interesante si pline de mister aceste povesti. Uite aici cateva linkuri care ti-ar putea fi de folos intr-nu fel daca vrei sa afli mai multe.La povestiri adevarate se spunea intr-o zi despre un evadat dintr-un spital care se zicea ca se hranea cu sangele oamenilor morti.Am un link si pentru asta. A good day.:)
http://www.acasatv.ro/emisiuni/ultimul-vampir-sa-fie-adevarat-video.html
http://ro.wikipedia.org/wiki/Mitologie_rom%C3%A2neasc%C4%83
http://2012en.wordpress.com/......e-vampiri/
http://varcolaci.blogspot.com/2007/11/primii-vampiri.html

| mistikk a răspuns:

Pai sper nefericirea mea am avut norocul sa mi se intample ceva groaznic ...eu locuiesc cu fratele meu si intr-o seara am ramas singura acasa ca fratele meu era la ziua unui prieten si ma plictiseam asa ca am plecat la calculator in cealalta camera care are un geam imens direct spre drum am vazut ca s-a deschis poarta si ca fratele meu a intrat in curte dar am observat ca masina lui nu era la drum lasand asta am asteptat sa intre in casa am asteptat circa 10 min apoi am iesit eu afara sa vad ce se intampla spere surprinderea mea nimeni m-am speriat dar am crezut ca e vreo farasa dea-lu fartemeo ca poate nu avea si el ce afce pe la ora 12 noaptea dar a doua zi fratele meu mi-a artat filmarile de la ziua prietenului lui si erau la aceeasi ora deci nu avea cum sa fie in doua locuri in acelasi timp asta m-a speriat groaznic

| mistikk a răspuns:

Orgamarina... e bloody mary nu marry bloody

| Giulya01 a răspuns:

Eu una. nu st sigura daca exista sau nu. dar stiu o poveste a unei prietene care cred ca te ar putea ajuta mult.
MAi acum cateva luni, o prietena a avut un vis despre matusa ei care tocmai murise cu o saptamana in urma. a visat ca ii soptea cateva cuvintela ureche. doar ca nu intelegea ce spunea.
A doua noapte a visat acelasi lucru.
Doar ca in a treia, a visat-o pe matusa ei ca o calca o masina si matusa tipa fff tare deoarece isi prinsese piciorul de roata masinii.
In acea zi pr mea nu a luat in seama visul, doar ca mai pe la pranz, pe o verisoara de a ei a calkto o masina in acelasi mod crunt km a calcato pe matusa ei in vis.sad e % la suta adevarat ce spun.

| oargamarina a răspuns:

Scrie pe net merry bloody e infricosator

| lavyy a răspuns:

Da.eu cred ca exista.La mine in sat i s-a intamplat unui coleg.sa mutat de curand intr-o casa.in casa aia a fosst omorat un batran pentru bani.sau nu stiu bine km era.si intr-o seara.fratele colegului meu a auzit niste zgomote in mod.si dimineata i-a spus fratelui sau. apoi s-au dus la scoala.si cand au ajuns acasa. s-au pus sa manance.si a obs ca le-a disparut 2 cutite.si cand au ajuns in camera.tot le era din dulap scos afara.si patul era rupt. P. S. ei stateau in casa cu mama lor.doar atat