Cu ce-ai hrani o girafa?

Stai linistit intr-o piata in Johannesburg si brusc, apare o girafa infometata. Cu ce-o hranesti?

Da, asa ceva se-ntampla:

59 răspunsuri:
| WhiteTiger15 a răspuns:

Cu niste iarba.

| AnyAnA99 a răspuns:

Cu pufuleeeţi love struck happy :*

| Martina5 a răspuns:

Aș hrăni-o cu pizza

| Rubyrubyy a răspuns:

Cu niste mancare si apa.

| SlєndєrGirL a răspuns:

Păi... girafele nu mananca bataie?

| MoarteaLaConserva a răspuns:

Cu alte 2 girafe. *cough*Gangbang*cough*

| Awwwww a răspuns:

Cu placinta de orez.

| alexmihay92 a răspuns:

Cu iarba si legume

| ShdDidutz a răspuns:

Cu fructe.

| badboybitter a răspuns:

Cu fructe

| Elenaeli22 a răspuns:

Cu banane, frunze, mere

| marishaa a răspuns:

Simplu: cu frunze de salcimbig grin

| Lia_Emi_2000 a răspuns:

Alimentul preferat al girafei este Acacia, o specie de arbore care creste in savana africana. In general, girafa este un animal foarte pretentios atunci cand este vorba de hrana. In ciuda acestui fapt, ea are probleme in a se adapta cu alte alimente - dovada stand faptul ca girafa consuma si alte tipuri de arbori si iarba. Deci daca as vrea sa o hranesc cu mancarea pe care o pap eu i-as face rau

| Atacator007 a răspuns:

Girafa.
De fel aceasta trăieşte în savană, în regiunile meridionale din centrul Africii, incluzând zona saharei.
Regimul alimentar al girafei este în acord cu fizicul; mănâncă frunzele arborilor folosind limba. Cele care traiesc în în sudul Africii preferă ramurile și frunzele care au spini. Când mănâncă alimente proaspete și suculente pot sta mult timp fără apă, dar în epoca de secetă parcurg mai multi kilometri pentru a bea apa din lacuri sau bălți. Alimentul favorit al girafei este Acacia, o specie de arbore care crește în savana, este un animal care alege mult mâncarea când poate să aleagă. Dar daca nevoia o cere, nu are probleme în a se adapta la alte alimente. De asemenea consumă alte specii de arbori și iarbă. Pentru a bea sau a mânca iarbă, girafa trebuie să se aplece si se așează într-o poziție vulnerabilă.
Limba girafei cât și aparatul digestiv sunt adaptate să digere vegetale cu spini, pe care le digeră fără nici un tip de probleme. Girafele petrec 16-20 ore pe zi alimentându-se și dacă au pui, o pot face și în perioada cea mai călduroasă din zi cand animalele de pradă sunt inactive. Poate ajunge să mănânce și 65 kg de vegetale. Girafa la fel ca vaca, este un animal rumegător, are 4 stomacuri și digestia este asemănătoare celorlalte rumegătoare (digestia are nevoie de mult timp...

| DryCooker a răspuns:

Cu orice gatit in DryCooker.

| Dumitru_Seu_1995 a răspuns:

Cu frunze

| LoveTheMusic a răspuns:

Cu lingura. Logic, nu? rolling on the floor

| ciudatenia1 a răspuns:

Pai cu ce mananca

| AdellaMI a răspuns:

Cu frunzele unui copac.

| andy2023 a răspuns:

Cu frunze.

| Alysuka2002 a răspuns:

Eu as hrani-o ce frunze.

| ღCurcubeeSiUnicorniღ a răspuns:

Cu fructe, cred... laughing

| vanessa94 a răspuns:

Cu mere

| DevinKing a răspuns:

Cu mamaliga.

| micauta a răspuns:

Cu vegetale

| Theonnnnn a răspuns:

Cu mancare :?

| dssdssa a răspuns:

Frunze,iarba