| Fluturashhh a întrebat:

Cum se ajunge la Polul Nord?laughing
Fundita la cel mai amuzant raspuns rolling on the floor.

Răspuns Câştigător
| Xonia a răspuns:

Iesi din casa, stanga, apoi iar stanga, tii drept 100 de km, dupa dreapta, drept 67 de km, dupa sunt indicatoare gen:"Polul Norn->"si cand vezi muuuuulta zapada(la inceput o sa zici ca e frisca, da` cand vezi ca iti ingheata dintii si buzele, o sa iti aduci aminte de randurile mele, in care iti spun ca e zapada si ca nu e buna de mancat)
Asa... unde am ramas. Aaa, da.Cand vezi muuuuulta zapada, niste cai cu coarnelaughing, si nici animale mici, de zici ca e Boc in costum(pinguini se numesc)si niste animale mari si albe, care seamana cu Nikita, atunci sa stii ca ai ajuns la Polul Nord

Ps: sa iti iei costumu` de baie, ca e asa frumos acolo, incat te tenteaza sa faci baie

Pss: daca stii ca stai mai mult pe acolo, sa lasi o scrisoare la geam prin care ii spui mosului ce iti doresti, si ca, desi nu esti acasa, o sa te intorci curand si vrei ca cadou sa til lase sub brad

Psss: sa iti iei niste pastile de cap si masele, ar fi culmea sa te intorci din vacanta ca te doare maseaua sau capulaughinglaughinglaughing

Distractie placutalaughingsi daca il vezi pe Mosu`, sa-i zici ca astept un Bmw ultimu` model.Inca nu am carnet, da` imi angajez sofer(pe tata)sa il conduca pana la 18 ani.Si apropo, sa il lase in parcare, ca imi distruge parchetu si mobila, si sunt noilaughing
Palaughing

13 răspunsuri:
| anad a răspuns:

Asteapta putin pana la iarna ca nu trebuie decat sa inchizi ochii cand esti in casa ca vei simti si vei zice ca esti la Polul Nord! De, vremuri de criza!

| Roby67 a răspuns:

Cu mainile si picioarele inghetate. laughing

| BruneTTe a răspuns:

Cu gandul, in noaptea de Craciun laughing

| Mera a răspuns:

Astepti sa vina Craciunul, pui super-glue pe cos ca sa se blocheaze Mosu' ii furi sania si mergi cu ea la Polul Nord, ca doar renii stiu drumul.laughing

| Ada... a răspuns:

Bună! Păi îi trimiţi o scrisoare lui Moş Crăciun şi îi zici că ai nevoie de un job că-i criză. Moşul cum este bun cu toţi o să te facă unul din asistenţi lui că, iar din cauza crizei, parinţii nu mai vor să le cumpere copiilor ce-şi doresc, aşa că singurul sprijin al copiilor rămâne moşul care are nevoie de cât mai mulţi asistenţi pentru împachetarea cadourilor.
O să dureze ceva până ajungi cu sania moşului, dar să ştii că merită. laughing

| RenataG a răspuns:

Cu tractiune baligoasalaughing)rolling on the floor

| Dorinel a răspuns:

Cu tricicleta! Sau cu camionu de la Liberty Paradeee! \m/

| 3ntzz a răspuns:

Deschizand frigideru...laughingrolling on the floor

| cryna a răspuns:

Ca sania rolling on the floor

| matadoru a răspuns:

Pai.iesi din casa deschizi portiera, pui cheile in contact, apoi mana pe volan si la sfarsit dai tare pe acceleratie pan la aeroport. Dupa intri acolo, dai si tu buna ziua(sa zica lumea ca esti educata) si te asezi pe locul tau. Daca te plictisesti in timpul zborului te duci si tu la piloti in cabina mai vezi ce fac, faci o carte o tabla ceva.Si uite asa au trecut orele si Polul Nord in fata, si la aeroport te asteapta... bunicamea!

| Steffyy a răspuns:

Iti iei o busola, o indrepti spre nord, si mergi toot inainte!

| Damian a răspuns:

Pe DN1

| resp3ct a răspuns:

Cu gps'ul.