| anonim_4396 a întrebat:

Cum se numesc rudele papei = paparude
cume se numesc nasii papei=papanasi

Intr-o dimineata popa pleaca catre biserica pe bicicleta, pe o ulita se intalneste cu seful de post
-Unde mergi taica parinte, il intreba militeanul
-Cu Dumnezeu inainte, fiule
-Aha, amenda deoarece nu aveti voie doi pe bicicleta
De ce nu poate femeia sa fie popa?
Deoarece are barba jos si mana sfanta
O enoriasa se prezinta la popa si-i spune :
-Vai de pacatele mele parinte, am pacatuit am facut sex oral altui barbat
Parintele o dojeneste din priviri pe nefericita si cauta in carte ca sa-i dea penitenta enoriasei cum nu gaseste nimic il suna pe patriarh si-i spune care-i baiul :
-, Ce sa fac preamarite ca am aici pe una care a facut sex oral, ce sa-i dau preafericite pentru acest pacat?
-Dai 250 de mii ca atata le dau si eu
Pe cand sapa o groapa, un gropar, iesii mortul afara si a incercat in tot felul sa-l sperie pe saracul om mai mai ca o da coltu, dar groparul isi vedea de ale lui, vazand mortul ca nu o scoate la cap cu groparul a sarit gardul si a inceput sa sperie alt om, groparul s-a dus dupa el si i-a aplicat cateva lopeti in cap dupa care l-a bagat inapoi in groapa zicand :
- Auzi ba? eu-te ce e! radem, glumim, ne distram dar nu parasim incitat eeeee!
Moare un preot care a fost foarte credincios, cand ajunge la poarat raiului sf.Petre zice :
-Tu, in iad!
-Cum tovarase, eu care am fost cel mai credincios?
-Stai sa vedem ce zice seful
-Da a zis ca trebuie sa mergi in Iad, popa cand a auzit asa ceva sa moara de necaz, cand a vazut sf Petre ca se ingroasa gluma l-a batut pe umar si i-a zis :
-Stai cuminte parintele, vezi norul ala mic de-acolo? esti la camera ascunsa

9 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Desi sunt impotriva glumelor despre preoti...e amuzant laughing

| Bya132 a răspuns:

Grozav! Colosal! Felicitari! rolling on the floor

| pwp a răspuns:

Foarte taree rolling on the floor)

| Rayyy a răspuns:

Haha, chiar e amuzant! Mai ales ultima. laughing

kongeriket
| kongeriket a răspuns:

Aia cu 250 de mii o ştiam dinainte dar tot râd de câte ori o citesc.
Cât despre aia cu groparul: rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor

| ViseMaicăVise a răspuns:

Tari bancurile. Mai ales ultimul cu "camera ascunsa".

| Leon a răspuns:

Femeia are mana sfanta... totusi sa nu generalizam.

| catalinaaaaaaa21 a răspuns:

rolling on the floor ultima e penala rau laughing

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bv