| anonim_4396 a întrebat:

Cum se scoate mirosul de mucegai

Răspuns Câştigător
cristian
| cristian a răspuns:

Poti folosi sprayuri tip Clorox.

6 răspunsuri:
| andreutz a răspuns:

Este o solutie pentru curatat mucegaiul (si pentru prevenire in acelasi timp)...aceasta are si un miros placut... o folosesti de 2 ori si gata...nu mai retin numele, era in jur de 15 lei parca...

Bula
| Bula a răspuns:

Depinde de unde, din ce?
In principiu: elimini mucegaiul.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Curatat, spalat si aerisit totul. eventual trebuie dat din nou cu var daca mirosul este foarte puternic, uneori intra mirosul si mucegaiul si in mobila.cauta sursa de umezeala, eventual foloseste un produs tipic(o cutie de plastic care contine o pungulita speciala cu saruri de calciu)care absoarbe umezeala din camera sau apartament.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Clorul scoate mucegaiul

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu se stie laughing

| ANTIMUCEGAI a răspuns:

Www.antimucegai.ro. aici gasesti raspuns la problemele tale. siguri ai tamplarie pvc. cand se face condens in jurul geamului inseaman ca nu aveti izolatie injurul geamului pe exterior. nu imi spune ca ai izolat cu polistiren prin interior. ai facut cea mai mare greseala. efectiv ti-ai bagat punctul de roua in casa. punct de roua este temperatura la care vaporii se transforma in condens.