| AndreeaPop1 a întrebat:

Cum se scrie si ce se scrie pe o solnita de hartie? pls fundita.

3 răspunsuri:
| pinguinuVerde a răspuns:

Buna.
Pai eu stiam altcumva.
Inauntrul ei sunt un fel de petale. Pe una dintre ele scrii : Da. Pe alta : Nu. Pe alta scrii : Poate. Si pe alta scrii : Nu se stie.
Te duceai la cineva cu ea, si ii spuneai sa zica o culoare, apoi un nume de baiat. Asa cum era solnita, fata/baiatul trebuia sa aleaga una dintre ``petalele`` ei si va afla daca fata/baiatul spus de el/ea il/o place.
Bafta!

| Elena1234456 a răspuns:

Salt

| kiky278 a răspuns:

Pai...depind ela ce te referi.Cand eram mica am invatat sa fac solnita din hartie. Exista un joc care citeaa viitorul.Pe fiecare parte a solnitei scriai niste numere in interior.Cand desfaceai hartia pe ea scria ce vei ajunge.

Cum se joaca!

Pune-l sa aleaga o culoare oricare. Tu desfaci solnita cand spui cate olitera din culoare.Acolo unde se opreste sunt niste numere diferite.Il pui sa aleaga unul si apoi ii citesti viitorul(ce va deveni)