| anonim_4396 a întrebat:

GHICITOARE
• Existà douà case între persona câreia li place bowlingul si persona careia li place notul. O
• Exist o casa intre irlandezi si persona câreia li place handbalul din stânga.
• A doua casa este neagra.
• Exist o casa între persona câreia li plac caii si casa rosie din dreapta.
• Americanul locuieste direct in stânga celui cáruia ^i plac testoasele.
• Sunt douà case între persona câreia li plac caii si persona cáreia ñi plac fluturii din dreapta.
• Persona careia fi place bowling-ul locuieste undeva in dreapta persoanei cáreia fi place tenisul.
• Exist o casà între persoana câreia fi place handbalul si casa alba din dreapta.
• Britanicii locuiese in prima casa
Ce culoare are casa în care locuieste americanul?
Ce animal are persona câreia ii place inotul?

2 răspunsuri:
| aditimus a răspuns:

Galben
Caini

| TIGANUFURAFER a răspuns:

O culoare frumoasa