| NattyMadda a întrebat:

Hey! Ce coduri pentru Sims 2 stiti? Am incercat tot felul de coduri dar imi merge doar motherlode. dati-mi o lista cu coduri care la voi merg si spuneti-mi unde sa le tastez?(adica sa le tastez ca si motherlode: Ctrl+Shift+C sau trebuie tastate altfel?) Dau funda pentru cele care merg(si voturi). Va multumesc!:*

Răspuns Câştigător
| FuegoJr a răspuns:

Tot Ctrl+Shift+C, Coduri:

aging x (unde x este on sau off): Simsii nu imbatranesc

deleteAllCharacters: Stergi toti simsii din unghiul camerei vecinilor

exit: inchizi consola

expand: Maresti consola

help: Lista tuturor codurilor

help x (unde x este codul cautat): Afiseaza informatiile codului dorit

kaching: +1000 Sim bucks

motherlode: +50000 Sim bucks

StretchSkeleton: Modifici talia simsilor

vsync x (unde x este on sau off): Activezi sincronizarea pe verticala

boolprop displayNeighborhoodRoadsWithModel (True/False): Activezi/dezactivezi podurile din vecinatate

boolprop displayNeighborhoodProps (True/False): Activezi/dezactivezi imobilele din vecinatate

boolprop objectShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din exterior

boolprop displayNeighborhoodRoads (True/False): Activezi/dezactivezi drumurile din vecinatate

boolProp guob (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele obiectelor din interior

boolprop displayNeighborhoodWater (True/False): Activezi/dezactivezi sursele de apa din vecinatate

boolprop displayNeighborhoodFlora (True/False): Activezi/dezactivezi copacii din vecinatate

boolprop carsCompact (True/False): Activezi/dezactivezi detaliile masinilor din imprejurimi

boolprop renderSelectedSimLevel (True/False): Activezi/dezactivezi functia prin care zidurile nu mai taie simsul selectat

boolProp displayPaths (True/False): Activezi/dezactivezi functia prin care vezi drumurile pe care le iau simsii

boolProp simShadows (True/False): Activezi/dezactivezi umbrele simsilor

intProp maxNumOfVisitingSims 8: Inviti mai multa lume la petreceri

boolProp snapObjectsToGrid true/false: Activezi/dezactivezi functia prin care plasezi obiectele dincolo de grid

social_debug: Previi reactiile sociale

nosound: Dezactivezi sunetul

f: Modul full screen

r[lungime]x[latime]: Alegi rezolutia

w: Modul window

maxmotives: Stare de fericire a personajului selectat

familyfunds (numele de familie al familiei) xxxx: iti da orice suma de bani vrei pentru orice familie de simsi (unde xxxx este suma pe care o doresti).

Sfaturi:
Simsii tai pot castiga puncte de bucatarie daca ii pui sa se uite la canalul Miami TV.

Te-ai saturat de muzicile din Sims? Poti sa pui orice muzica vrei tu in format mp3 in fisierul MyDocuments/EAGames/TheSims2/Music/ in unul dintre folderele prezente (rock, pop etc.). Apoi, in joc, intri in options, apoi in music settings, Radio Station, dupa care alegi orice melodie vrei sa se auda la radio.

Ca sa pictezi un portret, nu este necesar ca personajul pictat sa fie tot timpul prezent, ci este suficient ca el sa fie acolo doar cand artistul incepe, dupa care poate pleca oricand fara sa influenteze munca artistului.

Sunt toate codurile existente de Sims 2winking

*Face fata de catelus*
Funda? Te rog big grin