| mar1us20 a întrebat:

De ce credeti ca romanii folosesc foarte multe emoticons-uri pe net, spre deosebire de celalalte popoare?

Răspuns Câştigător
| Șâret a răspuns:

Ca să se dea smecheri, așa cum o faci și tu folosind de două ori pluralul pentru emoticon, dar în două limbi, așa, ca să pari mai shukar. cool

24 răspunsuri:
| Pralină a răspuns:

Fiindca de la varsta de 25 de ani, incepi s-o iei tot mai injos cu mintea...

Răspuns utilizator avertizat
| Broadband a răspuns:

E un drog, nu stiai, asa fac eu cand vb p mess,
nu spun un cuvant pana nu pun un emoticon laughing tongue crying

| AlQaeda a răspuns:

Pentru ca le place, place, place laughing

| ĐoarUnPunctuleţ a răspuns:

A spus cineva că eu cred asta?

| elasexygagica a răspuns:

Ne scutesc de o gramada de cuvinte

| Crisstina a răspuns:

Ca sa ne remarcam si noi prin ceva! si cum nu avem multe de ales, am ales "jmecheria"!

Răspuns utilizator avertizat
| TeChişÎnFreză a răspuns:

* mode Boc on *
Că aşa vrea şuviţa lu' Băse.
*mode Boc off *.

| TeChişÎnFreză a răspuns:

* Boc mode on/off *

| isauranick a răspuns:

Poate din cauza ca e pot exprima mai bine prin emoticons-uri

| PinkDea a răspuns:

Cred ca asa pot romani sa isi arate senimentele :d

| Laura a răspuns:

Că-s mai smecheri.

| basexcu a răspuns:

Ai vazut cumva tu vreo statistica cum ca romanii folosesc emoticoanele in exces?

| Zippy a răspuns:

Romanii sunt mai sentimentalilaughing

| PetreConstanta a răspuns:

Fiecare cu placerea lui

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca minti.

| DianaScorpio a răspuns:

De ce ai impresia ca romanii folosesc mai multe spre deosebire de celelalte popoare? Cunosc o gramada de lume care nu foloseste emoticon-uri mai deloc sau relativ rar.

| Doloresidk a răspuns:

Buna!

1.Poate din lene folosim un emoticon in loc sa scriem un cuvant. Gen wave in loc de pa!

2. Poate unii cred ca, daca folosesc emoticon`urile isi arata mai bine reactiile fata de o persoana decat prin propozitii fara intonatie. Fiecare emoticon da o "nuanta" enuntului in care este atasat. De exemplu: "Verisoara mea din tara X a venit in vizita la mine sad" Prin " sad " arata ca nu se bucura de asta.

3. Unele persoana le folosesc doar pentru a fi la moda...sau pentru ca asa s`au obisnuit.

Sper ca te-am ajutatbatting eyelashes

| Scândură a răspuns:

Buna! Poate ca suntem mai emotivi. Poate nu ne putem exprima starea sufleteasca prin cuvinte, trebuie sa fie insotite de emotinconuri ca sa transmitem ceva. Poate arata mai dragut asa, insotit de un zambethappy. Poate spunem ceva ce s-ar putea sa jigneasca, si punem un zambet ca sa se vada ca nu ne referim la acel lucru cu rautate. Unii pun ca sa fie "cul"(ca cica e la moda)
Sper ca te-am ajutat, spor la emoticonuri! :devil

| Alessandro a răspuns:

Bună.
Depinde de cum te obișnuiești. Am prieteni ( români, dacă tot ai zis de nație ), care chiar nu folosesc deloc emoticoane. Chiar deloc. Totul depine de cum ești obișnuit. Sincer, nici eu nu prea folosesc.
Pa-pa.

| claudiuxs a răspuns:

Pentru ca majoritatea romanilor sunt inculti, nu stiu sa se exprime verbal, nici in scris, nici oral, asa ca folosesc imagini si cateodata sunete pentru a se exprima, proasta treaba

| DewLoWoofy a răspuns:

Buna intrebare thinking Eu folosesc emoticoane ptk asa ceilatsti cu care vb, vad cam ce fata am, chiar daca nu sunt langa acele persoane happy

| strengareatza a răspuns:

Deoarece nu stiu ce sa scrie.Prin urmare isi exprima sentimentele cu ajutorul emoticons-urilor.