| AnDa_9883 a întrebat:

Vreau sa ma amuz. spuneti-mi niste bancuri. fundita

Răspuns Câştigător
| Georgiiiii a răspuns:

Trei blonde blocate în lift strigau pe rand "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".
Care este asemănarea dintre o blondă şi o broască ţestoasă? Cînd cad pe spate, amîndouă încep să dea din picioare...
- Mamă, se vaită o blondă, am ramas însărcinată!
- Însarcinată?! Unde ţi-a fost capul?
- Cum unde, pe pernă.
De ce nu poate o blondă să scrie numărul 11? Pentru că nu ştie pe care 1 să-l pună în fata
Patru blonde merg sub o umbrelă, dar nici una nu se udă. Cum se poate aşa ceva? Nu ploua!
Nu-mi plac surprizele, aşa că vă zic de acum: am numai 50. 000 la mine. Ce-mi recomandaţi?
- Un alt restaurant.
Doi poliţai discută:
- De ce îţi tot freci mîinile?
- Că mi-e frig...
- Da' de ce nu-ţi bagi mîinile în buzunar?
- Acolo mi-s mănuşile.
Un pictor vestit, aflat prin munţi, întîlneşte o turmă de oi şi se adresează ciobanului:
- Bade, îmi dai voie să-ţi pictez oile?
- Eşti nebun, omule? Lasă-le aşa albe cum sînt…
Mă întreb ce o să te faci cînd vei fi mare, cînd acum, în clasa a doua, tu nu ştii să numeri decît pînă la 10?
- Arbitru de box.
- Alo, Vladimir?
- Da.
- Îţi aminteşti ce ne-a dat ieri la matematică?
- Cîte un 3.
Chiar credeţi că meritam eu să-mi puneţi nota unu, domnule profesor?
- Ce să fac, dacă alta mai mică nu există?
- Popescule, dacă te rătăceşti ziua în pădure şi nu ai busola la tine, cum afli unde e nordul?
- Foarte simplu, domnule profesor. Mă duc acasă şi-o iau!
Profesoara le explică la şcoală copiilor:
- SIDA se poate lua în relaţia ea-el, ea-ea sau el-el.
Bulă:
- Doamna profesoară, în relaţia eu-eu, există vreun risc?
- Cîte continente sînt? întreabă profesorul.
- Cinci.
- Numără-mi-le!
o blonda si o bruneta vor sa se arunce de pe un bloc. care ajunge mai repede? bruneta ca blonda o ia pe scarilaughing
un om intra intr-un bar. omul striga:Un rom la masa asta!
chelnerul zice:V-am vazut domnule!laughing)
un om merge cu viteza mare si un politist il opreste. politistul zice:omule esti nebun? cum poti sa conduci cu viteza asta? vrei sa ajungi la spital?
omul zice:nu sunt nebun. sunt doctorrolling on the floor
gainile astea sunt de la noi sau din strainatate? intreaba un ardelean la piata. Dar ce va intereseaza? Vreti sa le mancati sau sa le tineti de vorba?laughing
-As dori niste vitamine pentru copii!
-A, B sau C?
-Indiferent! Inca nu au invatat sa citeasca!
-bula, ce inseamna sa fi diplomat?
-sa te gandesti de 2 ori inainte si pe urma sa nu spui nimic...
La un accident rutier, şoferul salvării:
- Păcat că nu a murit, că morga e la doi paşi, pe cînd spitalul e la 5 kilometri.
- Doctore, ce-ai zis că am? Balanţă, Rac, Gemeni...
- Nu, nu... cancer
- Domnule doctor, cred că eu vorbesc în somn.
- Ce vă face să credeţi asta?
- Păi în fiecare dimineaţă mă scol răguşit!
Un nebun îşi atenţiona un frate de-al său în curtea unui azil:
- Vezi că ai o gaură în umbrelă!
- Ştiu. Eu am făcut-o ca să văd cînd se opreşte ploaia.
- Aveţi ceva împotriva negrilor?
- Păi... de exemplu: cuţite, bastoane, pumnale, pistoale mitralieră, grenade!
si cam atat daca mai imi amintesc iti mai zicwinking
sper ca ti-au placut bancurile melehappy
spor la raslaughing)
P. S:merit si eu fundita?batting eyelashes

13 răspunsuri:
| Malvina24 a răspuns:

UIte un site! Distractie placuta:
http://bancuri-glume.com.ro/

| Gentiana a răspuns:

Uite cateva pe care le stiu:
Un scotian impreuna cu sotia si copilasul merg la un concert de muzica clasica. Plasatoarea ii spune:
- Daca cumva copilasul zbiara, trebuie sa parasiti sala. Bineinteles banii pentru bilete ii veti primi inapoi…
Catre sfirsitul concertului, scotianul i se adreseaza sotiei:
- Mai e mult?
- Citeva minute doar…
- Bine, atunci smuceste-l un pic pe junior.
Un scotian, intilnind un doctor si fiind cam racit s-a gindit ca e momentul sa profite de intamplare si sa obtina o consultatie gratuita:
- Dumneata, doctore, ce faci cind esti racit? intreaba scotianul.
- Tusesc, raspunde medicul.
Doi scotieni intr-un cort:
- John, dormi?
- Nu, ce vrei?
- Da-mi 50 de penny.
- Dorm, dorm…
Fiul meu va datoreaza bani pentru un costum pe care i l-ati facut acum trei ani, ii spuse croitorului un scotian care tocmai intrase in magazin.
-? i dumneavoastra ati venit sa-mi dati banii, nu-i asa?
- Nu! As dori sa-mi comand si eu un costum in aceleasi conditii.
Un scotian taia o creanga din copacul din fata casei, se dezechilibreaza si in cadere o striga pe sotia lui:
- Draga, astazi gateste doar pentru tine, eu maninc la spital!
Cum incepe o reteta in cartile de bucate scotiene? :
Se imprumuta … 300 de g de …
Pe o strada din Scotia, se intampla un accident rutier. Un turist iese de pe carosabil si da cu masina intr-un pom.
Omul se tiraste afara din masina si ramine intins in iarba. Un scotian trece prin apropiere. Se duce la accidentat si intreaba:
- Sinteti asigurat?
- Da, raspunde acesta cu greu.
- Aveti o asigurare si pentru persoanele aflate in masina?
- Daaaa….
- Aveti ceva impotriva daca imi ravasesc putin hainele si ma intind linga dumneavoastra?
Sfirsitul scrisorii tatalui din Scotia:
"Am vrut sa-ti mai trimit ceva bani, dar, din pacate, plicul era deja inchis…"
Intr-un cazino din Las Vegas intra o blonda imbracata intr-o haina lunga de blana si se indreapta tinta catre prima masa de joc. Se aseaza languros pe un scaun, se apleaca inspre crupier si il intreaba:
- Nu va suparati, care este suma maxima pe care o pot juca?
- Stimata domnisoara, ne mandrim ca suntem cazinoul care accepta mize pana la 500. 000 de dolari, dar, sincer, nu v-as recomanda sa riscati atat de mult, raspunse crupierul.
- Ah, nu conteaza, prietenul meu e miliardar, banii nu sunt o problema. As avea doar o rugaminte, as putea sa joc in stilul meu?
- Atat timp cat respectati regulile jocului, nu vad nici o problema! La acest raspuns, blonda lasa sa-i cada haina de blana si ramane complet goala in fata barbatului. Doi crupieri de la mesele vecine, socati de aparitie, se alatura colegului lor.
- Mizez pe 10, rosu, spune blonda, punand fisele pe masa.
Se invarte roata, bila fuge, barbatii se uita paralizati la blonda care sta aplecata deasupra mesei.
- Am castigat! am castigat! urla blonda sarind vesela.
Barbatul ii numara consternat banii, ea isi pune din nou haina din blana si iese din cazinou. Barbatii incep sa-si revina:
- Mai, voi ati vazut ce numar a fost?
- Nnnn, nu, raspund cei doi colegi care au asistat la scena.
- Nici eu, raspunde crupierul.
Morala:
Mai exista si blonde inteligente, dar barbatii sunt toti la fel!

| (0$t!n@ a răspuns:

Ma doare-n paisphe ca nu vreti sa vb cu moi big grin

Feritiva sa nu va cada ceva in cap ca fac eu curat big grin

Foaie verde, solzi de peste, uite prostu cum citeste!

Ai grija sa nu calci in cioburi ca te spargi in figuri

D! N! D, ma dau cu sania in congelator…

Dus…. peste 7 mari, 7 tari, 7 ape, 7 continente, 7 munti, 7 dealuri, 7 campii, 7 movile, 7 crevase, 7 lacuri, 7 izvoare, 7 pajisti, 7 orase, 7 cartiere,
7 blocuri, unde nici buzz-urile nu ajung…

DND! Ma cert cu pixul [ statusuri la misto ]

La început totul era perfect, apoi Dumnezeu a creat femeia…

Da, stiu ca sunt prost, dar când ma uit în jur prind curaj…

DND! Vorbesc cu Elodia

Opriti planeta!…Vreau sa cobor!

În caz de al III-lea razboi mondial femeile ar primi pusti, iar barbatii pustoaice!

Draga esti de milioane…ia 50. 000 si du-te …

Consumul execesiv de fasole dauneaza grav sanatatii …. altora!

Astazi am aflat ce e Iubirea …. mâine afli tu ce-i despartirea!

Ce par frumos ai … pacat ca îti iese din nas!

Eu iubesc femeile… Dintr-o femeie am iesit si ma întorc în mai multe :X

Zi si noapte te visez, sa stii ca te iubesc, ba chiar te doresc, ho ma ca glumesc

Incerc sa ma gandesc cum ma pot gandi la ce vreau sa ma gandesc… "

" Cred ca imi place ceva… dar nu stiu sigur ce?! "

Du-te lent si vino tare pentru mine n-ai valoare!

" Mergem la scoala sa nu ne plictisim acasa… "

Nu te deranja... sa ma deranjezi...

" Unde’i unu nu-i putere la butoiu plin cu bere…. Unde’s doi puterea creste si butoiu se goleste… "

» " Munca este un izvor de sanatate, deci sa lucreze cei bolnavi… "

" Bai baieti ca sa fiti ca mine nu puteti, asa ca mai incolo ca sunteti niste boschetzi! "

" De ce incerci sa imi downloadezi statusul? Te crezi blonda? HA! L-am downloadat eu inaintea ta! "

" Te mai astept o zi sau poate doua si daca vii ma fac ca ploua… "

" Te-am intalnit in cimitir, aveai pe piept un trandafir, din ochi iesea un viermisor, aveai in spate un topor! "

" Oricine are dreptul sa fie prost, dar unii abuzeaza de acest privilegiu! "

" Mare e gradina ta doamne, si mereu isi muta gardul! "

» " Inainte sa-l gasesti pe Fat-Frumos, trebuie sa saruti multe broaste… "

foaie verde puisor, tu dai BUZZ, eu dau ignor!

Numar oile de pe mess; daca te-am sarit, esti capra! Mai stai o data... big grin

Inger ingerasul meu
Dami vacanta tot mereu
Fa din doua un semestru
Da din mine un maestru
Fara scoala fara teme
Fara mate si probleme
Nota ii mica fa-o mare
Si absentele sa zboare
Si-n tot locul ma pazeste
Si de teze ma fereste
A-nceput de ieri sa cada
Cate un elev pe strada
Si mai cad in continuare
De a tezelor teroare.
Ca au profa la romana
O vaca nebuna,
Si la mate un mistret,
O clasa ca un cotet.
La fizica si chimie,
Cate-o sperietoare vie,
Numa trei stiu ca sa puna
Si sa urle pan la luna.
La istorie, ce sa faci,
Profa te scoate din draci,
Ca la teze si lucrari
Da note la? domnitori?
Iara aia de geografie,
Dobitoaca de cand se stie.
La civica un magar,
Vanzator la aprozar,
Vine ca sa ne invete
Ca-n guvern sunt numa zdrente.
La muzica un tembel,
Canta numa pentru el,
La desen o sclerozata,
Vrea doar opere de arta.
La latina au o ciuma,
Mananca doar matraguna,
Se uita la tine-o data
Ai cosmaruri viata toata...

Nu dispera cind soarta te apasa
Si nici nu plinge de-al tau destin
Caci dupa un chin viata-i mai frumoasa
Cum dupa ploaie ceru-i mai senin.

| Octavutzu a răspuns:

2 blonde intr'un tren, cu ele in compartiment mai era si un barbat batran si cu barba.
-Una dintre ele zice
1)-fata ala nu e mircea cel batran
2) -ce ai fata esti proasta ala e mort de cateva sute de ani
-la un momentat intra un alt barbat si zice
-salutare mai Mircea! Ce faci mai batrane ca nu te'am mai vazut de cateva sute de ani. La care blonda 1 zice - Vezi fata care e proasta acum? laughing
.

| virusalbviolet a răspuns:

Ce faci ca sa scapi de o blonda?
O inchizi intr-o camera rotunda si ii spui sa stea la colt.

De ce se cearta doua blonde pe motocicleta?
Pentru ca vor sa stea la geam.

Un banc sec : O rosie mergea pe strada si deodata... PLEOSC.

"Conversatie intre Alinuta si mama eisickMami, mami, unde ajung oamenii cand mor?
- La OTV puiule"
"Doua blondesickStii, ieri mi-am facut testul de sarcina!
Cealalta, foarte curioasa:
- Si au fost grele intrebarile?"
"Bula si taica-sau:
- Ce mai e nou pe la scoala, fiule?
- Nimic! Mi-au prelungit contractul pentru clasa a V-a!"
"Pescarul prinde un imens crap si spune multumit:
- Te voi duce acasa, la o cina copioasa!
Pestele ii raspunde:
- Multumesc, am mancat deja, nu s-ar putea sa mergem la cinematograf?"
"Nevasta unui detinut in audienta la directorul penitenciarului:
- Domnule director, am venit aici sa va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara.
- Dar, doamna, barbatul dumneavoastra lipeste etichete pe sticle, si nu vad in asta un lucru greu.
- Nenorocitul, mie mi-a zis ca sapa un tunel…"

| virusalbviolet a răspuns:

Ce faci ca sa scapi de o blonda?
O inchizi intr-o camera rotunda si ii spui sa stea la colt.

De ce se cearta doua blonde pe motocicleta?
Pentru ca vor sa stea la geam.

Un banc sec : O rosie mergea pe strada si deodata... pleosc.

"Conversatie intre Alinuta si mama eisickMami, mami, unde ajung oamenii cand mor?
- La OTV puiule"
"Doua blondesickStii, ieri mi-am facut testul de sarcina!
Cealalta, foarte curioasa:
- Si au fost grele intrebarile?"
"Bula si taica-sau:
- Ce mai e nou pe la scoala, fiule?
- Nimic! Mi-au prelungit contractul pentru clasa a V-a!"
"Pescarul prinde un imens crap si spune multumit:
- Te voi duce acasa, la o cina copioasa!
Pestele ii raspunde:
- Multumesc, am mancat deja, nu s-ar putea sa mergem la cinematograf?"
"Nevasta unui detinut in audienta la directorul penitenciarului:
- Domnule director, am venit aici sa va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara.
- Dar, doamna, barbatul dumneavoastra lipeste etichete pe sticle, si nu vad in asta un lucru greu.
- Nenorocitul, mie mi-a zis ca sapa un tunel…"

| virusalbviolet a răspuns:

"Conversatie intre Alinuta si mama eisickMami, mami, unde ajung oamenii cand mor?
- La OTV puiule"
"Doua blondesickStii, ieri mi-am facut testul de sarcina!
Cealalta, foarte curioasa:
- Si au fost grele intrebarile?"
"Bula si taica-sau:
- Ce mai e nou pe la scoala, fiule?
- Nimic! Mi-au prelungit contractul pentru clasa a V-a!"
"Pescarul prinde un imens crap si spune multumit:
- Te voi duce acasa, la o cina copioasa!
Pestele ii raspunde:
- Multumesc, am mancat deja, nu s-ar putea sa mergem la cinematograf?"
"Nevasta unui detinut in audienta la directorul penitenciarului:
- Domnule director, am venit aici sa va rog sa-i dati barbatului meu o munca mai usoara.
- Dar, doamna, barbatul dumneavoastra lipeste etichete pe sticle, si nu vad in asta un lucru greu.
- Nenorocitul, mie mi-a zis ca sapa un tunel…"
Cum faci ca sa scapi de o blonda?
O inchizi intr-o camera rotunda si ii spui sa stea la colt.

| IronHere a răspuns:

El si ea pe marginea prapastiei.
Ei i se facu cald, el ii facu vant. laughing

De ce nu stie blondele sa scrie nr 11?
Pt ca... nu stie care 1 sa-l puna in fata.

Un copil se trezeste dimineata si se duce la baie sa se spele pe dinti. Langa el gaseste un om care facea acest lucru.Copilul ii spune:
-Tu esti noul baby-sitter?
Barbatul:
-Nu eu sunt noul Mother Fucker.

| nona14 a răspuns:

Trei blonde blocate în lift strigau pe rînd "ajutor, ajutor". La un moment dat, una dintre ele:
- Ce-ar fi să strigăm simultan?
Şi încep ele: "simultan, simultan".

Patru blonde merg sub o umbrelă, dar nici una nu se udă. Cum se poate aşa ceva? Nu plouă!

La o petrecere, un barbat intreaba o femeie care statea la masa:
-Dansezi?
-Da, normal.
Si zice barbatul
-Pai lasa-ma pe mine sa stau pe scaun!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cica o tipa a venit la un oltean sa-i instaleze pe calculator Windows 7 cu limba romana. Cand a trebuit sa seteze parolele, ea l-a intrebat ce cuvant sa foloseasca pentru logare. Vrand s-o intimideze, olteanul i-a raspuns "p***". Fara sa clipeasca, ea i-a introdus parola, a reintrodus-o, dupa care era sa se prabuseasca de ras in fata computerului. Curios, tipul i s-a uitat peste umar ca sa vada de ce era ea asa amuzata. Pe ecranul computerului era afisat un raspuns:"Parola respinsa. Nu-i destul de lunga...".

| annyalexa a răspuns:

*-Alo! Buna ziua! Sunt la radio?
-Da, doamna.
-Adica sunt in direct?
-Da, doamna. Doriti sa faceti o dedicatie?
-Si imi aud vocea si cei de la supermarket-uri?
-Da, doamna, spuneti!
-Ionele, mama, sa nu mai iei faina, ca a luat tata!

*La spitalul de nebuni vine o inspectie. De la intrare sunt uimiti de priveliste. Peste tot numai sange si raniti. La fel si la etajele superioare. Speriat, inspectorul se duce la biroul directorului pe care il gaseste cu un cutit infipt in piept. Cu o ultima rasuflare, directorul ia cutitul, il infige in inspector si zice:
-Esti la leapsa!

laughing

| law a răspuns:

Procesul integrarii in UE, presedintele Ungariei, cel al Bulgariei si cel al Romaniei sunt supusi unor probe. Una dintre ele este sa realizeze o descriere a unui fragment de zi in care sa foloseasca cuvintele GREEN, YELLOW, PINK. Rezultate: 1. Ungaria: When I wake up in the morning, I feel fresh and green, I see the yellow sun and I think it will be a pink day. 2. Bulgaria: In the morning, I drink a yellow lemon juice. At noon, I eat a green apple. In the evening, I watch Pink Panther at the TV. 3. Domnu’ Basescu: Uen ai ueic ap in za morning, ai hiar za telefaun ringhing GREEN-GREEN! Sou, ai PINK ap za phone end ai sei "YELLOW?" __________

Un parlamentar se imbolnaveste si e dus la spital. A doua zi primeste o telegrama de la Parlament: "colegii reuniti plen iti ureaza insanatosire grabnica. Cu 178 voturi pentru, 173 impotriva si 5 abtineri"

| rodasa a răspuns:

Uita unul fain:
Care e diferenta dintre copii si adulti?
Raspunstongueretul la jucarii laughing