| Enys a întrebat:

Vreti a voi niste bancuri tari de faci, pe tine uitati:
Mama lui Bula il trimite la farmacie si ii explica drumul.
- Auzi, Bula: mergi stanga-dreapta de trei ori, dupa care dai peste o cireada de vaci. Mergi incet, sa nu te impunga. Mai mergi iar stanga-dreapta de trei ori, si dai peste un pod putrezit. Mergi incet sa nu se rupa. Dupa aceea, mai mergi de trei ori stanga-dreapta si ajungi la farmacie. Apesi pe buton, iese farmacista si ai ceri o punga de vata si o sticla de spirt. Ai inteles? Haide, repeta acum tu!
- Merg de trei ori stanga-dreapta si ajung la o cireada de vaci; merg repede sa ma impunga. Mai merg de trei ori stanga-dreapta si ajung la un pod putrezit; merg repede, sa se rupa. Mai merg de trei ori stanga-dreapta si ajung la farmacie. Apas pe farmacista, iese butonu si ai cer o sticla de vata si o punga de spirt! Asa-i, mami?

O profesoara intreaba:
- Cine este prost sa se ridice in picioare!
Dupa cateva clipe, Bula se ridica... Profesoara il intreaba:
- Mai, da' tu chiar esti prost?
- Nu, doamna! Dar mi-a fost mila sa va las singura in picioare!

- Bula, daca castigi asa de usor la carti, de ce nu incerci si la curse de cai?
- Deoarece caii nu-mi incap in maneca!

Invatatoarea, catre Bula:
- Bula, spune-mi doua orase mri din Romania!
- Pai, Satu Mare si Baia Mare, doamna invatatoare!

Sa-mi ziceti cum au fost, ca eu sunt cel mai bun la bancuri de pe site

cat mai multe raspunsuri cu funda dau.

3 răspunsuri:
| Barajag a răspuns:

Bula se duce la prietenul sau din Canada.Ca sa nu se duca cu mana goala ii cumpara prietenului sau un puisor de gaina.In avion stewardeza ii spune ca nu are voie cu animale in avion.
Acesta coboara, ascunde puisorul in pantaloni si se intoarce in avion. Langa el se aseaza o maicuta. La un moment dat el adoarme. Puisorul scoate capul prin prohabul de la pantaloni. Maicuta uimita il trezeste, si ii spune:
-Domnule, eu nu ma prea pricep la asemenea lucruri, dar cred ca vi s-a spart un ou!
Bula si o fata se joaca de-a v-ati ascunselea.
Fata explica regulile:
- Tu te pui. Eu ma voi ascunde. Daca ma gasesti in 20
minute, poti sa ma tii de mana. Daca ma gasesti in 10
minute, poti sa ma saruti. Daca ma gasesti imediat, poti sa faci ce vrei cu mine. Acum pune-te, eu ma voi ascunde dupa frigider.
Bulã tocmai iese din sediul militiei judetene si epuizat se sprijinã de un pom. Un trecãtor se apropie de el, întrebând:
- Nu vã suparati, nu stiti unde se bate la masina
- Nu stiu, pe mine m-au bãtut manual.
Bula are bicicleta. Intr-o zi vine la ma-sa fericit:
-Mama, mama, ia uite: pot sa merg pe bicicleta fara maini!
-Bravo Bula! Da' ai grija sa nu cazi!
Mai trec cateva zile, iar vine Bula la ma-sa:
-Mama, mama, ia uite: pot sa merg pe bicicleta fara
picioare!
-Bravo Bula! Da' ai grija sa nu cazi!
Mai trec alte cateva zile, iar vine Bula la ma-sa:
-Mama, mama, ia uite: pot sa merg pe bicicleta fara dinti!

| Bubiko a răspuns:

Buna. Mie mi-au placut bancurile 2 si 4. 1 il stiam dar nu asa. Chiar m-ai facut sa rad. laughing

| deutza00 a răspuns:

Am un banc care imi place la nebunie:
Profesoara le spune la copii sa fie maine cumintzi ca va vine Hitler dar il avertizeaza mai ales pe Bula.
Profesoara ii avertizeaza ca orice ar spune Hitler ei trebuie sa strige de 2 ori numele lui " Hitler!, Hitler!".
A doua zi la scoala Bula, incepe sa faca nazbatii si profesoara il baga in dulap…apare si Hitler si incepe sa le strige:
- Cine a construit scolile?
Copii striga:
- Hitler, Hitler!
Hitler:
- Cine a construit gradinitele?
Copii:
- Hitler, Hitler!
Bula din dulap:
- Are mama doi purcei, cine-i pupa in c*r pe ei?
Copii:
- Hitler, Hitler!
laughinglaughinglaughing