| Silviu_Muresan_1991 a întrebat:

A castigat cineva la loteria vizelor pentru sua de aici daca a uitat sa isi treaca copilul sau nu l-a trecut voit? te controleaza cineva la sange sau ceva? daca a-ti castigat va rog sa imi spuneti ce ati facut mai departe?

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

laughing tu crezi ca viza de america se obtine pe ochi frumosi? laughing
da te verifica. orice chestie pe care nu o marchezi corect in formular, este considerata omisiune voluntara.
toate datele predate sunt verificate.

si nu viza nu se castiga, decat daca stii ca ceva nu e in regula.
cand aplici pentru viza, indiferent de tipul vizei, ai statut de imigrant.
accentul se pune pe corectitudinea informatiilor oferite.

| mihai69 a răspuns:

Orice informație eronată (voit sau nu) te descalifică; evident că ăia verifică.