| mihaela_dinut a întrebat:

Am tot auzit de probleme pe la Tarom si vreau sa zbor cu ei. Sunt siguri? Cum sunt zborurile cu ei?

Răspuns Câştigător
blonda_suprema
| blonda_suprema a răspuns:

Daca sunt sigere zborurile cu Taromul? Compania Tarom e una din cele mai sigure companii din lume.De cate accidente aviatice civile ai auzit pana in prezent? Dar de alte companii internationale. In legatura cu avioanele, care scartaie, adevarat ca este ATR, avion de mici dimensiuni care cam scartaie. Dar mai bine sa scartaie si sa ajungi cu bine la destinatie decat sa fie de ultima generatie si sa se intample nu stiu ce defectiune in timpul zborului. Taromul are unii din cei mai priceputi si mai profesionalisti piloti si copiloti cel putin din Europa...
Despre ce probleme ai auzit despre Tarom? Cele de la sol? Sau ca s-au intors avioane de abia decolate inmediat la sol? Asta s-a intamplat pentru ca pilotii au vazut la timp o problema pe computerele de bord si au preferat sa faca lucrul asta decat sa nu mai poata controla avionul in aer. Mai bine intarzii o ora sau 2 daca e necesar dar sa ajung vie si nevatamata la destinatie.

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti recomand, eu am mers si scartaie din toate incheieturile, parca s-ar rupe e o porcarie... lucru romanesc

| adi_paul a răspuns:

Zbor des cu Tarom si nu numai si pot sa spun ca nu se deosebesc cu nimic de alte companii. Aveau inainte mancarea mai buna, acum este la fel de proasta, zborurile ajung totusi la timp sau cu intarzieri mici iar avioanele arata bine.

| ayyanna a răspuns:

Draga mea, iti recomand Tarom-ul pentru orice ruta... sunt seriosi si au mancare multa si buna... iti doresc un zbor placut!

| sorin_radulescu a răspuns:

Sunt ok pentru zborurile in strainatate. Nu iti recomand in schimbi sa zbori cu ei pe rute interne pentru ca avioanele sunt niste ATR-uri care se zgaltaie din toate incheieturile, aterizarile si aterizarile sunt dure. Banuiesc ca pe cursele interne sunt piloti mai putin experimentati si de aceea e asa.

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Eu am mers cu astfel de avion adica Tarom si mie se par cei mai buni adica nu a trebuit sa-mi fac rezervare am mers in aeroport am luat biletul si am urcat in avion nu am stat sa-mi fac rezervare cu 2 luni inainte

| doru_panaitescu a răspuns:

Sunt mai siguri ca alte companii si au avioane care se defecteaza mai rar ca la alte companii. Zboara linistit cu ei.

| carmencita80 a răspuns:

Daca e sa se intample ceva, se intampla si cu cea mai mare companie, si cu cea mai mica companie, Doamne fereste! Mergeti linistit cu orice companie. Eu am fost cu Blue Air, My Air si Nouvel Air, Multumesc lui Dumnezeu! Deci, nu va faceti probleme...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

TAROM este una dintre cele mai sigure companii aeriene din lume.
Este ea mica, in comparatie cu altele, dar stiu sigur ca toata echipa de acolo NU ar pune viata in pericol nimanui.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna TAROM

| Jackson_Andreas_1997 a răspuns:

Taromul este cea mai buna linie aeriana din sude estul europei! O recomand cu tot sufletul! Este foarte sigur si nu vei da peste neplaceri! Zborurile sunt line si aterizarea minunata!