| schwarzman a întrebat:

As dori cateva detalii despre revenue management: ce este, daca se aplica in Romania si daca da unde pot afla mai multe informatii

2 răspunsuri:
| xshop a răspuns:

Revenue management se traduce in romana managmentul veniturilor si normal ca se foloseste si in Romania mai multe informatii despre asta gasesti aici http://adf.ly/AYWVC

| Astefanoaia_Mihai_1984 a răspuns:

Ma ocup de Revenue Management Hotelier si-ti raspund abreviat: Revenue Management este un sistem de strategii de vânzare pentru camere hoteliere, atât online cât și offline. Definește politica prețurilor intr-o formă dinamică pe baza cererii de sezon, în timp ce analiza datelor istorice a veniturilor și a pieței turistice este în măsură să anticipeze cererile de reservare oferind prețul potrivit la momentul potrivit. Daca vrei mai multe info vezi sute-ul www.revenuemanagement.ro