| sergent91 a întrebat:

As dori sa stiu ce manastiri sunt in Carpatii Orientali?

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Mãnãstirea Casin - Târgu Secuiesc-Onesti jud. Covasna / Bacau, Muntii Vrancei

Mãnãstirea Neamt - Poiana Teiului-Tg.Neamt jud. Neamt, Muntii Stânisoara

Manastirea Humorului, Manastirea Voronet - Vatra Dornei-Câmpulumg Moldovenesc-Gura Humorului, jud. Suceava, Muntii: Giumalau-Rarãu Obcinele Bucovinei

Mãnãstirea Moldovita, Mãnãstirea Sucevita, Mãnãstirea Putna - Câmpulumg Moldoldovenesc-Rãdauti, jud. Suceava, Obcina Feredeu, Obcina Mare

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Printre cele mai vestite sunt Agapia, Varatic, Secu si Neamt in judetul Neamt si Voronet, Humor, Moldovita, Sucevita si Putna in judetul Suceava.

mira
| mira a răspuns:

Printre cele mai vestite sunt Agapia, Varatec, Neamt, Secu in judetul Neamt si Voronet, Humor, Moldovita si Sucevita in judetul Suceava.

| AlexandraSimion a răspuns:

Bună, un loc super frumos este Mânăstirea Moldovița, pentru mai multe informații iți recomand http://undesamerg.com/viziteaza/Manastirea-Moldovita