| bogdannutz a întrebat:

As dori sa va intreb daca se merita sa trec Transalpina?
eu sunt din pitesti si as avea in plan sa merg prin august pe urmatorul traseu:pitesti-valcea-ranca-transalpina-sibiu-valcea -pitesti.
Credeti ca se merita pierderea timpului pe acest drum destul de lung si care este starea sa?
P.S: am logan 1.6 gpl (vechime 2 ani) si un consum mixt de 8-9%,la cat credeti ca se va duce acum

1 răspuns:
| Rάđü a răspuns:

Eu am fost anul trecut pe acolo si drumul este excelent, la fel ca si peisajul. Nu cred ca mai exista un drum ca acesta in Romania, pe care urci efectiv drept in sus. Si legat de pierderea timpului, nu vei sti cand a trecut asa repede, datorita peisajului.