| lina01 a întrebat:

As putea afla unde este cazata o persoana doar daca stiu orasul?

3 răspunsuri:
| sarpeparsiv a răspuns:

Da mai multe detalii.
Dar in principiu nu.

| alessia5158 a răspuns:

Poti afla doar daca mai cunosti inca un element esential: intentia persoanei de a se caza la o pensiune sau un hotel din orasul respectiv si nu la o ruda, prieten sau la un particular. Daca dispui si de aceasta informatie, poti lua, la rand, toate pensiunile hotelurile ( eventual caminele studentesti )si sa suni la receptia acestora. Datele de contact ale pensiunilor si hotelurilor din orasul respectiv le poti afla cu un search pe Google, "pensuni hoteluri din --- ".
Munca de detectiv, nu gluma!

| lina01 explică:

Pai acea persoana imi zisese hotelul, dar e singurul din acel oras care nu-l gasesc,, si ma gandeam ca as putea afla altfel..stiu de asemenea si partea orasului.