| cristi27 a întrebat:

As vrea sa merg si eu la Manastirea Prislop si as avea nevoie de ceva informatii privind cazarea. Ma poate ajut cineva, va rog?

Răspuns Câştigător
miruna-apostol
| miruna-apostol a răspuns:

Suna la manastire si intreaba daca poti sa te cazezi acolo. Numarul de telefon este 0254/7702. Daca nu reusesti sa te cazezi la manastire, poti gasi un loc la pensiunile din Hunedoara.

19 răspunsuri:
Alte răspunsuri
| yadora a răspuns:

Daca mergi in grup organizat cazarea se va obtine de catre seful grupului si se plateste in jur de 35-40 lei. Daca mergi pe cont propriu suni la 0254/7702 si vezi in ce masura poti gasi ceva la manastire. Dar mai sunt si pensiuni in jur; intra pe google si cauta manastirea prislop si iti va da si pensiunile din jur.

| eugeminy a răspuns:

La Manastire sunt locuri putine, in paturi suprapuse (stil cazarma, "la comun". Gasesti loc de cazare la Silvasu de Sus (satul din apropiere - cam 3km), nr. 96, la fam. Stoica. Pret foarte convenabil (max 25 Ron/persoana/noapte, fara masa sau mic dejun, care se ofera doar la cerere) si conditii f. bune. Peisaj superb, liniste, multe alte obiective turistice in imediata apropiere: Castelul Huniazilor - Hunedoara, Biserica Densus, Parcul National Retezat, Cetatea/Manastirea Colt, Sarmizegetusa s. a.

| eugeminy a răspuns:

Cazare pentru Manastirea Prislop:

Cazare pentru Manastirea Prislop - CASA STOICA, Silvasul de Sus

E-mail:

casa.stoica@yahoo.ca

Telefoane: (+4) 0254 - 771. 734
(+4) 0722 - 757. 481

| Christian333 a răspuns:

Daca te intereseaza cazare in Silvasul de sus suna la nr de tel 0254777246

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

As vrea si eu sa stiu daca este un site cu poze din camerele de la manastirea Prislop.Thanks.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oferim Cazare in Silvasu de Sus, pentru Manastirea Prislop. Puteti sa ne contactati la telefon: 0745. 035. 179 sau 0722. 310. 864.
Mai multe detalii gasiti la: http://www.silvas-prislop.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cazare pentru Manastirea Prislop: Vila Silva se afla la doar 3 km de manastire intr-un cadru mirific si ofera 4 camere insumand 16 locuri de cazare si doua bai complete. Pentru mai multe detalii puteti accesa : www.vila-silva.ro

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Situata intr-o frumoasa zona de munte, la doar 3 kilometri de Manastirea Prislop, Casa Lucaci va asteapta sa petreceti cateva zile intr-o atmosfera linistita, departe de zgomotul orasului, intr-un loc unde pacea si voia buna este la ea acasa.
Telefon; 0254777246, 0768844717
Persoane de contact: lucaci Ovidiu si Cristina

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ofer cazare Manastirea Prislop. Pentru Informatii: http://cazareprislop.wordpress.com/facilitati/

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cazare in apropiere de Manastirea Prislop va este oferita la Vila Silva care se afla la doar 3 km de manastire. Situata intr-un cadru mirific, vila ofera 4 camere insumand un numar maxim de 17 locuri de cazare si doua bai complete. Pentru mai multe detalii puteti accesa :

www.vila-silva.ro

e-mail: vilasilva@ymail.com

sau la tel: 0742 015 519, 0745 008056 sau 0254 770 903

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Puteti sa ajungeti la Prislop din Bucuresti ori cu trenul ori cu autocarul. Cu trenul aveti din Bucuresti catre Subcetate acceleratul 1821 (Constanta - Arad). Ora plecarii din Bucuresti este 23:45, iar ora sosirii in Subcetate este 6:56. La intoarcere aveti acceleratul 10824, pleaca din Subcetate la ora 13:25 si ajunge in Bucuresti la ora 20:45.
Ca alternativa la intoarcere mai este acceleratul 1822, cu plecare din Subcetate la 21:58 si sosire la Bucuresti la 5:15. Exista si o varianta cu autocarul.
Este vorba de cursa Bucuresti - Timisoara, firma Normandia.
Plecarea este din Bucuresti (Autogara Militari) la ora 8:30 cu sosire in Hateg (autogara) la ora 17:00. Din Subcetate sau Hateg luati un taxi pana in Silvasu de Sus (sau chiar pana la Prislop). Pentru informatii suplimentare puteti sa ne contactati la adresa: http://www.silvas-prislop.ro 0745-035179

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La orice vila din Silvasul de sus numai la CASA STOICA nu deoarece au sobolani ce ies noaptea din culcus si umbla prin camera. A u muscat de deget un pelerin din Tulcea pe 20 nov 2010

| eugeminy a răspuns:

Sigur, e foarte placut ca, sub masca "anonimatului", sa arunci cu noroi in concurentza, mintind in cel mai abject mod.

In perioada 20-22 noiembrie nu a fost nimeni cazat la Casa Stoica.

In alta ordine de idei, "anonimule"... te deranjeaza cumva faptul ca e singura cazare cu toate actele in regula?

Sau te deranjeaza confortul adevarat si curatenia pe care le poti intalni la Casa Stoica?

Sau poate baile elegante, cu apa calda in permanentza?

ei, ce zici, "anonimule"... care nici macar nu speli lenjeria in care dorm pelerinii?

Sobolanii aia despre care vorbesti or fi, insa in mintea ta, pe care ti-au ros-o, laolalta cu pizma ce o porti altora mai buni decat tine.

Aici sunt doar vorbe.

Oricine doreste sa se convinga de confortul, si curatenia de la Casa Stoica, o poate vizita, cel putin.
Ca sa iti bata eventual obrazul pentru prostia pe care ai postat-o in 22 nov.
Cam stiu cine esti. Sa-ti fie rusine.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu raspunsul meu din 22 nov 2010 l-am deranjat pe eugeminy pentru ca am relatat purul adevar despre Casa Stoica. Vreau doar sa nu se mai pacaleasca si alti pelerini luandu-se dupa reclama facuta. O sa detaliez cateva aspecte si ramane la aprecierea fiecaruia daca merita sau nu sa se cazeze la Casa Stoica: am platit 100 RON/camera[4 persoane] si nu am primit nici o chitanta si de altfel se lauda ca e singura pensiune cu actele in regula; nici vorba de bai elegante cu apa calda in permanenta, cand in realitate este doar o singura incapere de 2/3m cu un singur wc si o singura chiuveta la care curge DOAR apa rece iar in loc de cada gasiti un lighean din plastic rosu; curatenie si camera incalzita am gasit, lenjeria parea curata dar nu mi-am inchipuit ca prin crapaturile ce exista de jur-imprejurul camerei vor iesi sobolanii. Dupa 800 km parcursi in 12 ore am dorit o noapte de odihna de care insa nu am avut parte.Am cerut prea mult pentru 100 RON? Noi am scapat usor insa domnul din Tulcea chiar a fost muscat de deget. Dansul cu alte 3 persoane au fost cazate in camera alaturata.Rusine de ce ar trebui sa-mi fie, caci am platit si nu am primit nimic pentru acesti bani.Lui eugeminy ar trebui sa-i fie rusine pentru reclama facuta cand de fapt nu are nimic de oferit. S-a laudat cu loc de joaca pentru copii dar nu am vazut nici macar un leagan iar parcarea nu exista, masinile au stat la poarta.Banii se castiga foarte greu in ziua de astazi si nu stiu daca mai este cineva dispus sa pateasca la fel ca noi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am stat la familia Stoica 2 nopti la sfarsitul lunii decembrie 2010 si a fost totul ok. Plus ca oamenii au fost foarte draguti si m-am simti ca acasa. Din punctul meu de vedere o recomand. Pentru persoana care a avut referinte nefavorabile, problema este daca ai constatat ca era ceva in neregula de ce nu ai spus. Orice este perfectibil, faptul ca ai tacut si ai preferat sa postezi aici este discutabil.

| eugeminy a răspuns:

CASA STOICA - SILVASUL DE SUS

Website:

http://cazaremanastireaprislop.xhost.ro/

| Suru_Emanuel_Cristian_1999 a răspuns:

Suna la nr de tel 0747692690 o sa vedeti ca o sa fie frumos la noi avem si gazon pentru copii si tereasa sa stati la aier curat si va lasam si cu 25 lei de persoana

| Suru_Emanuel_Cristian_1999 a răspuns:

Cazare pentru manastirea prislop:trei camere, baie, tereasa.Pret de persoana 25 lei, veniti la noi si nu o sa regretati va asteptam cu drag