| Oanaa82 a întrebat:

Ati fost in Muntii Apuseni? Este frumos? Cum e vremea acolo vara? E cald/racoare?

5 răspunsuri:
| mymybutterfly a răspuns:

Sunt din zona Apusenilor.Ei... la munte e frig, normal ca la orice munte iar in general sunt temperaturi mai scazute decat in campie. Pot spune ca e un pic mai racoarehappy.Cat despre peisaj. Fantastic! Chiar iti recomand! Ai sa iti delectezi ochiul, sufletul si mintea si crede-ma vei pleca numai cu amintiri placute. Asa cum spunem noi ardelenii: E un loc a lui Dumnezeu!

| kotys a răspuns:

Munții Apuseni ar trebui să fie o destinație obligatorie pentru toți pasionați de
munte. Vremea este extraordinară indiferent că îi vară sau iarnă.Dar cel mai mult și cel mai mult, mi-a plăcut valea Arieșului.Îi extraordinar.

| MadiAlice a răspuns:

Da.Este foarte frumos. Dimineata este racoare pana pe la ora 9:00-10:00,dupa aceea se face cald, dar totusi este cu 2°-3°C mai frig ca in celelalte zone ale tarii.

| Leylla a răspuns:

Buna! Eu am fost in tabara cu colegii in M-tii Apuseni. Am fost extrem de incantata de ceea ce am vazut. Am fost vara cam pe la sfarsitul lui iulie si era cald, cam vreo 25 de grade... (a fost foarte bine, daca iti poti imagina ca ne-am scaldat in rau laughing )

Chiar te sfatuiesc sa mergi acolo pentru ca pe langa peisajul superb, poti vizita si multe chestii.

| eusicumine_4355 a răspuns:

Am fost la pestera Scarisoara, e fain prin zona.E mai rece un pic, dar merita totul.