| rosiemarie a întrebat:

Ati fost la roma? cum este ca merg si eu la vara?

Răspuns Câştigător
| AlyLoveYou a răspuns:

Roma este un centru istoric. Daca esti pasionata de istorie cat si de arta antica iti recomand sa mergi fiindca iti va placea. Roma este un oras foarte frumos. sper ca te-am ajutat:* Fundita?:*

8 răspunsuri:
| yanis a răspuns:

Supeeeerrrrr...

| NoChanceForUs a răspuns:

Pai du-te si spune-ne si noua.Sau intrii frumusel pe http://maps.google.ro/maps cauti roma si tragi omuletu ala galben pe strazile din roma si le vezi 3D.:)

| Cosmina_9440 a răspuns:

Am fost eu de curand si sincer nu prea m`a impresionat... locuiesc in Italia si am vazut orase mult mai frumoase. Roma este un oras foarte mare dar in acelasi timp foarte plin.e aboslut FULL! Hoti si golani sunt peste tot...trebuie sa ai mare mare grija.:*

| xSONYx a răspuns:

Am stat 2 ani in roma.in afara de hotii si golanii de care se vorbeste si care sunt in toate marile orase din lume,de mizeria si boschetarii care sunt in jurul garii centrale Termini,este foarte frumos,multe biserici,monumente exraordinare,San Pietro,cluburi si discoteci(daca esti de varsta asta). vara este foarte cald de obicei si e greu de facut o vacanta cum trebuie, multe autobuze fara aer conditionat, si racoritoarele exagerat de scumpe in zonele turistice.este mai indicat si mai frumos primavaralaughingsi un ultim sfat:daca iesi noaptea incerca sa nu fii singura si sa stai in zonele populate, pentru ca unul nu ar ezita nici o clipa sa iti dea in cap si sa te fure(mai ales romanii)...dar una peste alta se merita sa vizitesi Roma. sper ca ti-am fost de ajutorlaughing

| xSONYx a răspuns:

Cer scuze pentrut fata care rade in hohote, din greseala a fost.

| Betty a răspuns:

@xSONYx ai surprins realitatea in toata spendoarea ei laughing cu siguranta singurul lucru de care trebuie sa te feresti in roma sunt bineinteles: romanii nostri laughing

| AnggelikiMessinianBlood a răspuns:

Este foarte frumos...am locuit 1 an in Roma(Lunghezza).pot spune ca este un oras ff mare si aglomerat...si pot spune ca vara este canicula.

| LiviaRoma a răspuns:

Locuiesc de aproape 2 ani in roma.este foarte frumos.ma refer la centrul romei.ca in rest...si iti spun ca merita sa te duci, ai ce vedea