| dumitritzan a întrebat:

as vrea sa fac o excursie la munte cu prietenul meu, si pentru asta cer ajutorul vostru.Sunt dispusa la orice propunere dar nu prea departe(eu sunt din botosani). As vrea sa stiu niste cabane/vile/pensiuni dragute cu conditii decente in care ati fost, v-ati cazat si v-a placut si e ieftin. Prin conditii ma refer la camere duble, baie proprie, apa calda, dus, etc, peisaj pitoresc, accesibil urcari pe munte. Ar fi si mai frumos daca in sala principala ar fi mai mult spatiu, de exemplu pentru dans, pentru orice eventualitate.
Cred ca ar fi util un astfel de topic pentru toti cei care mai sunt in situatia mea, si nu se pot hotari sau nu cunosc astfel de locuri de vacanta.
Ma puteti ajuta? Cu cat mai multe optiuni, cu atat mai bine.

P. S. Mentionez ca mergem cu trenul sau cu autocarul, asa ca ar fi si mai bine daca la vila/cabana/pensiunea este accesibil de ajuns (sa fie in apropierea garii, sau sa se poate ajunge cu un taxi de la gara)multumesc anticipat

Răspuns Câştigător
| ikram a răspuns:

Poti incerca la Vatra Dornei este aproape si sigur este mijloc de transport direct, sau la Campulung Moldovenesc sau evcentual Gura Humorului. Eu te sfatuiesc sa mergi intr-o statiune/oras, pentru ca altfel, mai ales ca mergeti dor voi 2 nu ve-ti avea ce face. Si sunt destul de multe vilute/pensiuni.
Daca vrei mai departe, mai bine mergi la mare..., sau munte iti recomand statiunea Sovata.

3 răspunsuri:
| mihaibrasov a răspuns:

Din Botosani pana la cabana Padina de prin Bucegi e cale lunga. happy

| dumitritzan explică:

mihaibrasov cum as putea ajunge acolo cu trenul sau autocarul?

| dumitritzan explică:

Mihaibrasov cum pot ajunge la padina cu autocarul sau cu trenul?