| Nimeni20192018 a întrebat:

As vrea sa ma stabilesc definitiv in Anglia, merita?

9 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

O sa afli dupa Brexit

| RoCkKiD a răspuns:

Acum e cel mai prost moment. Mai ai de asteptat cel putin un an sa vezi cum vor sa trateze treaba cu imigratia.

Risti sa ajungi acolo si sa te trimita inapoi imediat dupa brexit.

| DARIA0515 a răspuns:

Nu merita
avem o tara minunata cu atatea comori si frumuseti
ar trebui sa fim mandri ca suntem romani si sa ramanem lanoi in tara

| Legion7X a răspuns:

Da se merita dacă ai niste acte a acolo. România este în prăpastie. toate serviciile sunt nașpa plus aroganță maximă, totul este stricat.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Depinde ce vrei de la viață, și apoi să te decizi să te muți în altă parte.
Dacă vrei o viață cu mai mulți bani de exemplu, și acolo banii se câștigă cu muncă.
Aici, poate că ai o plasă de suport în caz de necaz, formată din familie și prieteni. Acolo din acest punct de vedere ești singur.
De ce Anglia și nu Hong Kong?
Ai vrea. Mai întâi ar trebui să te clarifici ce vrei și de ce.

| Violleta2022 a răspuns:

Doar tu singur poti stii daca merita sau nu!
Esti angajat permanent? Ai cetatenie deja?
Pe ce principii te babezi cand spui ca vrei sa ramai definitiv?

| minrest a răspuns:

Daca nu ai nici o abilitate cautata pe piata muncii DE ACOLO, o sa lucrezi intr-un depozit urias, manevrand marfa cu motostivuitorul si macaraua, pe un salariu mic; iar asta evident ca nu merita. Pana cand? Poate si toata viata, dar mai degraba vreo 12 ani; tine cont ca nu iti va ramane energie ca sa inveti altceva.

| mihai69 a răspuns:

Anglia sigur nu merită.
Dacă merită sau nu *pentru tine* - doar tu poți să decizi.