| LittleDrop a întrebat:

happy Cine ma lamureste si pe mine...: orasul Ungheni e in Romania sau Moldova confused [ ceva informatii in plus nu ar strica.thinking big grin] Fundita kiss

Răspuns Câştigător
| Alina21n a răspuns:

Ungheni este un oraș în Republica Moldova cu o populație de 38.300 de locuitori (la 1 ianuarie 2010). Ungheni este oraș de reședință al raionului Ungheni. Localitatea este situată pe malul estic al Prutului, în dreptul satului omonim din România, cu care a alcătuit în trecut aceeași localitate. Localitatea este de asemenea cel mai important punct vamal feroviar cu România.
pentru mai multe informatii:http://ro.wikipedia.org/wiki/Ungheni
Funda?:X

2 răspunsuri:
| AnishM a răspuns:

De fapt... Ungheni este si in Moldova, dar si in Romania...