| Welcome.to.my.word a întrebat:

maine merg la petrecerea celei mai bune prietene ale mele numai ca problema mea este ca azi mi-a venit menstruatia... e o petrecere in pijama.Credeti-ma vreau din suflet sa merg! Pot face ceva? Credeti ca nu pot?

Ps:am 12 ani

10 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca nu esti virgina, OB-uri, daca esti sunt atatea mijloace, se face reclama la tv in fiecare zi.
Daca te referi la pijama (noi am facut una chiar in pijamale ), o pijama mai larga sau o camase de noapte laughing

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Sigur ca poti. Iti pui un absorbant bun (Always ultra) pe care ai grija sa-l schimbi la 3-4 ore. NU lasa menstruatia sa-ti schimbe planurile. E o chestie normala si trebuie sa te comporti normal.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa folosesti un ob, ca sa te simti mai confortabil, chiar si un absorbant bun! E o chestie fireasca, de ce sa nu mergi doar pentru asta?straight face

@alllinna:cine te-a mintit ca daca esti virgina nu ai voie sa folosesti ob`uri?straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Yssa ia mai citeste si tu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Autor: M. D. | Dr. Mihnea DRAGOMIR - Medicina de familie, Bucuresti.

Cabinetul Dr. Dragomir Desigur, dacă sunteţi virgină, nu puteţi folosi OB-uri. Gasiti comentariul pe net.

| DrViorel a răspuns:

Buna Tebeshte! Nu e indicat sa folosesti Ob-uri de la o varsta asa frageda, de la 14 ani incolo, dar pentru petrecere e ok asa partial sa folosesti, dar nu iti fa un obicei pana nu ajungi macar la vrsta adolescntei. O zi buna si nu uita, sanatatea mai intai de toate!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te înarmezi cu tamponele externe și te schimbi la câteva ore pentru a preveni pătarea hainelor (pijama).
Evită consumul de vin, mărește presiunea sangvină și implicit și menstra.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Te înarmezi cu tamponele externe și te schimbi la câteva ore pentru a preveni pătarea hainelor (pijama).
Evită consumul de vin, mărește presiunea sangvină și implicit și menstra.
Pa, pa.

| Alexandraaaaa2696 a răspuns:

Buna.Eu te-as sfatui sa te duci, daca vrei neaparat dar sa-ti iei pantaloni de pijama mai inchisi.winkingSi te-as mai sfatui sa nu bolosesti OB-uri.winking. Nu stiu daca e adevarat dar, cica te dezvirgineaza.hee hee. Dar nu de aia neaparat iti spun sa nu-ti iei OB-uri. cred ca sunt si cam incomfortabile. Succeswinking!

| CrazZyLiffe a răspuns:

Îi spui prietenei tale despre asta, daca chiar iti este o prietena buna o sa te inteleaga, si ia un absorbant bun si cand vrei sa te duci la baie o sa te descurci... cred