| doinitsaandronic a întrebat:

Buna,
nu stiti daca este permisa circulatia TIR-urilor in Romania si Bulgaria in perioada Pascala
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| acoperisuri a răspuns:

Compania Naţională de Autostrăzi şi Drumuri Naţionale din România SA anunţă participanţii la trafic că în zilele de vineri, sâmbătă, duminică şi de sărbătoare legală, circulaţia vehiculelor, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane, este interzisă în zilele de miercuri 1 Mai, duminica 5 mai şi luni 6 mai (prima şi a doua zi de Paşti), între orele 6:00-22:00, potrivit prevederilor HG nr. 1777/ 2004 privind introducerea restricţiei de circulaţie pe unele sectoare de autostrăzi şi drumuri naţionale europene (E) pentru vehiculele rutiere, altele decât cele destinate exclusiv transportului de persoane.

4 răspunsuri:
| ma3 a răspuns:

De ce nu ar fi? eu cred ca nu are niciun fel de legatura perioada pascala, cu job-ul oamenilor.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Hristos a Înviat!
http://www.revistamiscarea.ro/......-traficul/
Pa, pa.

| ydod a răspuns:

Eu am vazut tiruri multe ..ieri si azi.

| ghostady2011 a răspuns:

Sall, uite aici restrictiile de circulatie http://ro.bursatransport.com/restrictions?reftype=408. FUNDA.