| Pe Bebelina O cheama DaNa baai a întrebat:

Peste cateva zile plec cu colegii in Suceava-Bucovina si as vrea sa stiu cum este la Salina Cacica si Cetatea de Scaun.Am inteles ca ne vom caza la Pensiunea Maria.Stiti cam cum este pe acolo?

Răspuns Câştigător
| Flav a răspuns:

Vezi ca la Cacica tocmai s-a deschis bazin cu apa sarata, exact langa Salina. Ai sezlonguri si gratar, biletul este ieftin, apa sarata te tine la suprafata.hee hee
Have fun!happy

4 răspunsuri:
| Arthur a răspuns:

Este o zonă splendidă unde revin întotdeauna cu plăcere. Din câte ştiu eu există o vilă Maria în localitatea Putna. Acolo se găseşte mănăstirea cu acelaşi nume unde îşi duce somnul de veci domnitorul Moldovei Ştefan cel Mare. Este o magnifică lucrare aflată sub patrimoniul UNESCO. Salina de la Cacica are şi săli pentru tratament şi un mic muzeu al sării. Tot în Cacica mai este şi o catedrală catolică. Toată Bucovina de fapt este presărată cu vestigii ale trecutului : Dragomirna, Suceviţa, Moldoviţa, Voroneţ etc.
Drum bun!

| Loveisin a răspuns:

Este o zona splendita...crede-ma am fost acolo si inca imi face placere sa mai merg

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sigur ca ca lumea ca
doar suceava este cel mai frumos loc din romania

| OanaOana9 a răspuns:

La cetatea de scaun am fost si eu cand am fost in Suceava si e minunat... o sa iti placa... Distractie placuta!