| MulteLucruriFaraRaspuns a întrebat:

Bunahappy peste o saptamana ma duc la mare mai precis la mangalia... ce se mai poate face acolo in afara de baie in mare si plimbat pe faleza?big grinceva atractii turistice sau ceva...big grinms:*

Răspuns Câştigător
| roxanikaroxanne a răspuns:

Poiii.sunt diferite parcuri. daca ajungi sa stai pana pe 15 poti veni la Ziua Marineii, este cevaa fabuloss :X. Atractii turisticee nu prea sunt, dar te poti plimbaa pe plajilee Neptun, Venus, Jupiter.etc. pe 31 este Liberty Paradeee, daca potii sa vezi ce nebuniee eee :X:X:X Fundaaapuppy dog eyes

1 răspuns:
| LaLaura a răspuns:

Buna
este muzeul de arheologie Callatis
ruinele cetatii Callatis
muzeul marinei
portul turistic( e foarte frumos, sunt expuse yahturi)
si cateva parcuri, care sunt frumos amenajate.
iar daca stai de pe 10-15 august e "Festivalul Mangalia"( inainte se numea Callatis)
poti sa te plimbi seara in Saturn- aproximativ 1km de la gara (statiune, celelate statiuni sunt mai departe de Mangalia, poti sa iei microbuzul pentru a ajunge in Venus,Jupiter,Neptun si Olimp), unde gasesti de toate : circ,bazar, mancare, argint, parc de distractie.
iar pe 30 iulie 2011, pe plaja dintre Venus şi Saturn are loc Liberty Parade. Sper ca ti-am fost de folos.