| Heavenonearth a întrebat:

Bună seara tuturor și Hristos a înviat!
Cer ajutorul celor care locuiesc de prin Roma și zonele aferente pentru că plec in concediul prin lunile iunie-iunie-august (aleg una din ele in funcție de răspunsurile date de userii TPU).
Intrebarea mea ce hosteluri, moteluri sau hoteluri au prețuri mici pentru 8 zile de cazare, inclusiv cu micul dejun sau fără. Oricum știu să gătesc ceva preparate ușoare și rapide ca de exemplu spaghete, macaroane, cartofi prăjiti, salate etc.Și care autobuze sau curse care merg din Roma-Vatican și retur?

2 răspunsuri:
| JulyDreams a răspuns:

Eu doar prin booking.com imi fac rezervarile. Gasesti acolo multe oferte bune si recenzii de la turisti.
Completezi orasul, data, nr persoane si dai un search. Apoi poti sa apesi pe butonul de sus - Price (lowest first), in coloana din stanga filtrezi dupa tipul proprietatii - Stay type. Ai si filtru pentru mancare - Meals. Daca dai pe o proprietate poti vedea recenzii de la turisti - butonul Guest reviews.
Transport spre Vatican nu stiu, dar banuiesc ca e usor de ajuns, ca multi turisti merg acolo.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Esti sigur ca Italia deschide unitatile de cazare vara asta? Eu ma indoiesc.

pe airbnb gaseste cele mai ieftine cazari.

Vaticanul e fix in centrul Romei, ce transport vrei?
Oricum probabil va fi inchis si nu poti vedea nimic pe acolo