| LecSiee a întrebat:

happy

Stiu ca e o intrebare copilaroasa si o sa zici cum de nu stiu pana acum. stiu dar nu sunt sigura. happy

Hilton Hotels sunt hotelurile familiei Hilton din care face parte si Paris Hilton?

Ms anticipat. Dau fundoi happy :*

Răspuns Câştigător
neluL
| neluL a răspuns:

Ai pus bine intrebarea! A fost mostenitoarea retelei de hoteluri Hilton! A vandut tot in 2007!
Firma americana de investitii Blackstone a cumparat contra sumei de 26 miliarde de dolari reteaua de hoteluri Hilton. Pretul propus de 47, 5 dolari actiunea depaseste cu 32% cursul initial.Afacerea s-a finalizat in trimestru patru al anului 2007, grupul Blackstone anuntand ca plata se va face in bani lichizi. Este, dupa cum nota Financial Times, cea mai mare tranzactie de acest gen din acest domeniu. Imperiul Hilton a fost fondat in 1919, acum fiind una din cele mai prospere din lume. Grupul numara peste 100. 000 de angajati. Venitul net pe primul semestru din 2007 s-a redus cu 9% comparativ cu perioada de referinta din 2006, de la 104 milioane de dolari la 95 de milioane. BY!

5 răspunsuri:
| private09love a răspuns:

Da asa este.

| PureEvil a răspuns:

Da, asa este.Hilton Hotels sunt hotelurile familiei Hilton din care face parte si Paris Hilton

Elianna
| Elianna a răspuns:

Da, Paris Hilton si sora-sa sunt mostenitoarele lanturilor de hoteluri Hilton.

| Razvan a răspuns:

E ca şi cum ai da nişte bijuterii spre păstrare pe mâna unui hoţ
Nu ştiu ce a fost în mintea lui Hilton Sr. când le-a pus imperiul la picioare

| CPR a răspuns:

@Razvan: Sunt fiicele lui normal ca vrea sa le ofere tot ce a facut el intr-o viata, pana la urma pentru asta munceste orice parinte.