| AlessiaMaria321 a întrebat:

Știe cineva cam cât ar dura o călătorie cu avionul din România până în Ucraina (Cernobîl)? Îmi puteți da și un site cu prețuri?

1 răspuns:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

La Cernobil si in zona de protectie nu exista aeroport, prin urmare trebuie sa zbori la Kiev (in functie de data in care vrei sa iti iei biletul si compania aeriana aleasa, un bilet dus-intors costa intre 140 de euro si aproximativ 500 de euro - https://www.vola.ro/......-14/ad/1), zborul durand intre 7 si 13 ore (cu o escala).
Apoi mai ai de mers cam 150 de km pana la Pripyat, orasul cel mai apropiat de Cernobil (la care poti ajunge numai daca ai un permis special, altfel e interzis). Excursia asta te va costa in jur de 100 de euro.