| Maddeleine a întrebat:

Buna,TPU! ce știți despre agenția de turism ROUND TRIP CLUB? E serioasa? Am facut cerere pentru un circuit si pe contract scria la "capital social" :200 RON, ceea ce e cam ciudat. Aștept păreri:*

2 răspunsuri:
| valentino52 a răspuns:

Nu e nimic ciudat si firma mea are capital social tot 200 RON. Asta e suma minima care trebuie depusa intr-un cont conform legii. Nu are legatura cu incasarile firmei sau asa. Practiv este o societate cu raspundere limitata si are un patron sau cativa asociati nu este o societate pe actiuni unde capitalul social minim este de 90 000 RON.

| copilciudath a răspuns:

Capitalul societatii nu ar trebui sa ti se para ciudat pentru ca e suma minima de capital specifica unui SRL :p ce ar trebui sa te intereseze e imaginea si reputatia firmeiwinking