| Mey a întrebat:

Intre 23 si 31 martie eu o sa vizitez Napoli.Imi puteti spune va rog cel mai ieftim mod de a vizita Popeiul? Ce mijloc de transport sa folosesc?

Răspuns Câştigător
| atoatestiitoarea a răspuns:

De la Napoli la Pompei iei trenul special din gara din Napoli si e cel mai ieftin mijloc de deplasare
La Pompei, nu uita sa cumperi un plan

ca orasul e cât Caracal de mare si te pierzi pe acolo sau vezi strazi de doua ori. Este bine sa te duci pe Google sa cauti un site care explica cum sa organizezi vizitarea. Atenti la Napoli pe unele strazi PUTE; Au maldare de gunoie si de 7 metri de inaltime
Cea mai poluata si muradara strda este celebra Santa Lucia
cauta trenul aici :
http://www.eavcampania.it/web/
http://www.trenitalia.com/

3 răspunsuri:
| atoatestiitoarea a răspuns:

Scuze pentru greseli; imi merg rau tastele

| atoatestiitoarea a răspuns:

Am uitat sa adaug ca tot fiind acolo sa te duci si la herculaneum ca e alaturi
Si eventual sa vezi craterul ucigas al vezuviului care inca mai fumega

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Pompeiul. pe jos